Tovább tart az angol átok?!

SzR-nso.hu - Fotó: Reuters • 2016. június 12., vasárnap •
Hiába rendelkeznek kiváló csapattal, valahogy megint nem sikerült az angoloknak jó rajtot venni az Európa-bajnokságon. Az oroszok a 92. percben egyenlítettek, aztán a szurkolók még folytatták...

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ
ANGLIA–OROSZORSZÁG 1–1 (0–0)

Marseille, Stade Vélodrome, 62 343 néző. V: Rizzoli (olasz)

ANGLIA: Hart – Walker, G. Cahill, Smalling, Rose – Alli, Dier, Rooney (Wilshere, 78.) – Lallana, Kane, Sterling (Milner, 87.). Szövetségi kapitány: Roy Hodgson
OROSZORSZÁG: Akinfejev – Szmolnyikov, Ignasevics, V. Berezuckij,  Scsennyikov – Neustädter (Glusakov, 80.), Golovin (Sirokov, 77.) – Szmolov (Mamajev, 85.), Satov, Kokorin – Dzjuba. Szövetségi kapitány: Leonyid Szluckij
G: Dier (73.), ill. V. Berezuckij (92.)

Amilyen gusztustalan utcai csetepaté vezette fel a B-csoport szombat esti marseille-i rangadóját, olyan jó futballt hozott az első félidő.

A 71. percben Rooney lapos lövését Akinfejev reflexmozdulattal még a lécre ütötte, két perccel később azonban nem állt a helyzet magaslatán. Sem a sorfal felállításakor, sem a helyezkedéskor – Eric Dier pedig olyan erősen lőtte meg 18 méterről a szabadrúgást, hogy a kapusnak esélye sem volt korrigálnia. 1–0
A cserékkel frissített orosz válogatott különösebb átütőerő nélkül izzadt az egyenlítésért, és a 92. percben az történt, amire alighanem nagyon kevesen számítottak: egy bal oldali beívelésre felugró Vaszilij Berezuckij fejjel megverte az addig jól működő angol védelmet – labdája már a gólvonalon túl járt, amikor a hosszú oldalon érkező Gyenyisz Glusakov még beljebb bombázta. 1–1