Foci EB.: már a németek is a legjobb 4 között

SzR-nso.hu - Fotó: eb2016.24.hu • 2016. július 03., vasárnap •
A szombat éjszakába nyúló, immár harmadik negyeddöntőben sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban nem született döntés, így megint tizenegyeseket kellett rúgni a továbbjutásért.

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG, NEGYEDDÖNTŐ

NÉMETORSZÁG–OLASZORSZÁG 1–1 (0–0) – tizenegyesekkel 6–5

Bordeaux, Matmut Atlantique, Vezette: Kassai Viktor (magyar)

NÉMETORSZÁG: Neuer – Höwedes, Boateng, Hummels – Kimmich, Khedira (Schweinsteiger, 16.), Kroos, Hector – Özil – Müller, Gomez (Draxler, 72.). Szövetségi kapitány: Joachim Löw
OLASZORSZÁG: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini (Zaza, 121.) – Florenzi (Darmian, 86.), Sturaro, Parolo, Giaccherini, De Sciglio – Éder (Insigne, 108.), Pelle. Szövetségi kapitány: Antonio Conte
Sárga lap: Hummels (90.), Schweinsteiger (112.), ill. Sturaro (56.), De Sciglio (57.), Parolo (59.), Pelle (91.), Giaccherini (103.)
Gólszerző: Özil (65.), ill. Bonucci (78. – 11-esből)

Özil és Bonucci tizenegyes góljával 1-1-es eredmény született a rendes játékidőben, majd a 2x15 perces hosszabbításban már nem esett több gól, jöttek a büntetők.
Az első körben Insigne és Kroos is betalált, a 2. körben Zaza fölé vágta, Th. Müller lövését pedig Buffon hárította. A 3. körben Barsagli nem hibázott, Özil viszont kapufát lőtt, a 4. körben Pelle csúnyán mellé lőtte, Draxler viszont kíméletlen volt, 2-2. Az 5. körben Bonucci és Sweinsteiger is kihagyta. Folytatni kell, a 6. körben Giaccherini és Hummels sem hibázott, 3-3. A 7. és a 8. körben körben is gólt szereztek az itéletvégrehajtók, 5-5. A 9. körben Darmian kihagyta, Hector viszont berúgta, így a németek jutottak a legjobb 4 közé.

Ellenfelük a francia-izlandi meccs győztese lesz az elődöntőben.