Ez Király volt: a Haladás kapusának már csak hat kell a százhoz

SzR • 2015. június 05., péntek •
Stieber, Dzsudzsák, Nikolics, Priskin góljaival Dárdai Pál csapata ezúttal Litvániát verte meg. Király Gábor kilencvennegyedszer (!!!) volt válogatott.

Fotó: mlsz.hu

Nagyon szép gólokat lőttünk, a végén még illett volna egyet szerezni, de annak külön örülök, hogy nem kaptunk gólt. A felkészülési mérkőzés elérte a célját, most egy levezető futás következik, aztán 2 szabadnap, majd hétfőn indul a kemény munka, az intenzív felkészülés a finnek elleni EB-selejtezőre - nyilatkozta Dárdai Pál szövetségi kapitány, a meccs után.

Felkészülési mérkőzésen: Magyarország - Litvánia 4-0
A mieink a Dibusz – Szolnoki, Fiola, Lang, Forró – Stieber Z., Simon Á., Tőzsér, Dzsudzsák – Nikolics, Priskin összeállításban léptek pályára. Csereként Király, Németh K., Szalai, Varga R., Leandro és Szélesi kapott lehetőséget.

A mérkőzés első helyzete a mieink előtt adódott, de Stieber lövését ekkor még blokkolták a védők. A másodikat viszont már lehetetlen volt levédekezni, Dzsudzsák Balázs bal oldali beadása után Mikuckis röviden fejelte ki a labdát, Stieber ott termett, és 12 méterről, ballal a jobb felső sarokba tekert (1-0).
A 20. percben jött a második magyar találat, Dzsudzsák Balázs 32 méterről, szabadrúgásból lőtt kapura, a labda megpattant a vetődő Klevinskas előtt, és a hálóban kötött ki (2-0).
A 29. percben Dzsudzsák passzolt a balösszekötő helyén Nikolics Nemanjához, aki egy méterre a 16-os vonalától lövésre vállalkozott, és nagyszerűen tekert a kapu bal oldalába (3-0).
A litvánok még fel sem ocsúdtak az újabb sokkból, mikor ismét középkezdéshez készülhettek, ezúttal is Dzsudzsák volt az előkészítő, elpiszkálta az utolsó emberként körülményeskedő Andriuskevicius elől a labdát, Priskin Tamás lecsapott rá, és 13 méterről higgadtan a jobb sarokba helyezett (4-0).
A második félidőben a szombathelyi Király Gáborról és bravúrjairól szólt. A 94. alkalommal válogatott hálóőr ezúttal is megvédte a válogatott kapuját a góltól.