Fantasztikus kezdés az EB-n: Ausztria - Magyarország 0-2

Szita Róbert tudósítása • 2016. június 14., kedd •
Szalai és Stieber góljaival felejthetetlen és fantasztikus győzelmet aratott a magyar válogatott az osztrákok ellen. A franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságon kedd este a szombathelyi Király Gábor és Guzmics Richárd, valamint a sárvári Stieber Zoltán nagyon aktívan járult hozzá a magabiztos győzelemhez. Közel kerültünk a továbbjutáshoz. Csoportunk másik mérkőzésén Portugália és Izland küzd meg egymással.

Ausztria - Magyarország 0-2 (0-0)

Ausztria: Almer - Klein, Dragovic, Hintergger, Fuchs - Alaba, Baumgartlinger, Junuzovic, Harnik (Schöpf 77'), Arnautovic - Janko

Magyarország: Király - Fiola, Guzmics, Lang, Kádár - Gera, Nagy Á. - Németh K., (Pintér 88'), Kleinheisler (Stieber 79'), Dzudzsák - Szalai (Priskin 69')

95' - VÉÉÉÉGE, GYŐZELEEEEEEM!

90' - 5 perc a ráadás, de kit érdekel?! VEZETÜNK, 0-2!!!

88' - STIEBER!!! MÁR 2-0!!! FANTASZTIKUSAN EMELTE ÁT A SÁRVÁRI SZÜLETÉSŰ JÁTÉKOS AZ OSZTRÁK KAPUST!!!

85' - Nagyon hosszú 5 perc van még hátra a rendes játékidőből.

79' - Bejött Stieber, ezzel már 3 Vas megyei a pályán!

72' - Németh Krisztián lövését tolta szögletre Almer.

64' - Kiállítás, Dragovic második sárga lapja!

62' - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! SZALAI!!! VEZETÜNK! A hosszú láb döntött, majdnem másfél év után lőtt tétmeccsen gólt Szalai Ádám, de a legjobbkor, 0-1!!!

55' - Többet birtokolják az osztrákok a labdát, de Dzsudzsák bombája jelzi, hogy ott vagyunk a pályán.

46' - Itt a másoddik játékrész, nem volt csere egyikoldalon sem. Fiola lőtt, de védett a kapus.

45' + 1' - Vége az első félidőnek, jó kis meccs ez!

45' - 1 perc a hosszabbítás.

43' - DZSUDZSÁÁÁÁÁÁK! Mit hagyott ki?!!!! Nagy helyzet volt, de mellé lőtt a cséká.

42' - Szinte sakk-matt helyzet alakult ki a magyar kapu előtt, de Harnik szerencsénkre elcsúszott.

36' - Junuzovic lövését hárította nagy bravúrral Király.

34' - Dzsudzsák szabadrúgáást Szalai fejelte mellé.

32' - Guzmics szabálytalankodása után Alaba végzett el 30 méteres szabadrúgást, de a lövést elhalt a sorfalunkban.

27' - Több a játékmegszakítás ezekben a percekben.

Tízezer magyar szurkol a helyszínen a mieinknek!!!

23' - Gera lövését szedte fel az osztrák kapus.

20' - Egyre jobban játszunk, az osztrákok most 2 percig csak keresték a labdát.

15' - Szép támadást szövögetett a magyar csapat, de Szalai lövésébe léptek.

11' - Alaba lőtt, de Király magabiztosan védett.

10' - Az első pillanatokban lőtt osztrák kapufa óta kiegynlítetté vált a játék.

4' - Kleinheisler lőtt, de Almer védett.

1' - Az osztrákok kezdtek, de Király már az első percben csúcsot döntött, 40 évesen és 74 naposan lett az Európa-bajnokságok történetének legidősebb játékosa. KAPUFA!!! Az osztrákok lőtték.