Kosárlabda-bravúr: Falco KC - Szolnoki Olaj 87-79

Szita Róbert helyszíni tudósítása - Fotó: Bodorkós Máté • 2017. február 05., vasárnap •
Igazi rangadót játszottak ma este a sárga-feketék és továbbra is őrzik hazai veretlenségüket.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olaj KK 87–79

(21–18, 26–17, 25–23, 15–21)

Szombathely, Aréna Savaria, 2800 néző
V.: Benczur T., Szabó G., Minár L. (Bodrogváry I.)

Falco: MEDFORD 13/3, GOVENS 11/9, Váradi 12/6, Pustahvar 7/3, ZSIGERANOVICS 19. Csere: Kovács P. 2, TÓTH N. 8, BARHAM 12/6, Bognár 2.

Szolnok: PAVLICSEVICS 24/12, VOJVODA 14/9, Barnies 10/3, Eilingsfeld 9/3, ANDRIC 11. Csere: Wittmann 3/3, Tóth Á. 6, Boriszov 2.

Kipontozódott: Govens (36. perc), ill. Andric (36. perc), Pavlicsevics (39. perc).

4. negyed: naná, hogy megint a vendégek kezdenek jobban, kell az idő és kellene a 3 személyi hibával rendelkező Zigeranovic is. Nagyon feljött az Olaj, szenved a Falco, 74-71. Váradi triplája után Govens kipontozódott 77-71-nél.  Amikor 5 perc volt már csak hátra Andric is kipenderült, 11 pont jött össze a szolnoki centernek. Vojvoda tripla után 78-76, Barham válaszol, 80-76. Kegeyetlen 3 perc következik, 82-78-nál. 1 perccel a vége előtt 87-79, talán megvan?! Zigeranovic 19 pontig jutott, az ellenfélnél pavlicevic 24 pontos lett, de hiába, mi nyertünk!

3. negyed: ezt a játékrészt is a vendégek kezdték jobban, ezért aztán Sekulovic mester azonnal kihasználja az időkérés lehetőségét, 51-43, semmi baj nincs, de jobb a békesség. zigeranovic és Barham ezekben a pillanatokban a húzóember, 55-43. Hihetetlen közte húsz, 66-46!!! Aztán feláll a Szolnok, triplákkal közelítenek, 66-54-nél időt kérünk, jókor, Váradi duplával újra minden rendben, 68-54. Az utolsó szünetre 72-58-cal vonul le a sárga-fekete csapat.

2. negyed: megint az ellenfél kosarával indult a negyed, de aztán gyorsan a Falco is beköszönt, majd jöttek a tripladobók, ebben is felvettük a versenyt, sőt, 38-22-nál újra a vendégek kértek időt. barham is triplát dob, így már 41-33. A közönség pedig üvölti, hogy közte 10, 44-33 volt ekkor. barham pedig csak triplákat szór, 47-35-nél Sekulovic mester is kikérte idejét, aztán jött a szünet. Marad az eredményjelzőn 47-35.

1. negyed: a vendégek hozták el a labdát, majd Vojvoda kosarát láthattuk, amire Pustahvar válaszolt, 2-2. Jönnek a dobógépek Barnies, Pustahvar, Pavlicevic, majd Govens, már 16-11 ide! A szolnoki időkérés után kicsit megrázta magát a vendégcsapat, de továbbra is vezetünk, 21-18. Pustahvar és Zigeranovic 4-4 pontos.

A Falco a Medford - Váradi, Govens, Pustahvar - Zigeranovic kezdőötössel lép parkettre.

A meccs előtti esélylatolgatást ezúttal a klub honlapján olvashattuk, ott Simon Kristóf mondta el a receptet, nálunk pedig a születésnapos csapatkapitány mondta el, hogy győzelemmel ünnepelne.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak!