Minimális vereség a rangadón: Sopron - Falco 82-81

Szita Róbert • 2016. január 30., szombat •
A végén hallatlan izgalmak borzolták a kedélyeket, de sajnos ezúttal sem tudott idegenben nyerni Kálmán László csapata. Amikor az utolsó negyed elkezdődött, 10 pont volt a soproniak fölénye, ám a sárga-feketék nem adták fel és az utolsó másodpercekben a győzelemre is esély volt. A mezőny legeredményesebb játékosa most is a szombathelyi Váradi Benedek volt, szombat este 21 pontig jutott.

Sopron KC - Falco-Trend Optika KC Szombathely 82-81 (18-24, 24-14, 22-16, 18-27)
Novomatic Aréna, 2200 néző
Vezette: Kapitány G., Söjtöry T., Makovsky Sz. (dr. Páli K.)

Sopron KC: LAROCHE 20/6, TIGGS 13, Rancic 15/12, Tóth 4/3, BAVCIC 10 Csere: Ruják 14/6, Dénes 6/3, Takács -

Falco: Rundles 7/3, Rakic 9/3, VÁRADI 21/9, Hallik 7/3, WRIGHT 13 Csere: CSOMAGICS 15/9, Bognár 6, Hódi 3/3, Bazsó -

Kipontozódott: Váradi

A vendégek nem kezdtek rosszul és a 15. percben még vezettek is (28–34), akkor azonban alaposan megtorpantak, és a következő kilenc játékpercet 28–6-tal zárták a soproniak (56–40).

A szombathelyiek pillanatok alatt kozmetikáztak ugyan (57–49), közeledniük viszont igazából csak a hajrában sikerült, akkor azonban csak kevesen múlt, hogy ne nyerjék meg a meccset.

MESTEMRÉRLEG
Sabáli Balázs: Infarktusközeli állapotban volt az edzői stáb és a szurkolók is a hajrában. A Falco ránk kényszerítette akaratát, és a végén buta hibáinknak volt köszönhető, hogy majdnem elveszítettük a mérkőzést.
Kálmán László: Jól mérkőzésen jól játszó ellenféltől kaptunk ki. Nagy hátrányból visszajöttünk a meccsbe, és csak magunknak köszönhetjük, hogy a végjátékban nem szereztük meg a győzelmet.