Kick-box: diáksikerek Békéscsabán

SzR • 2016. április 13., szerda •
Közel 40 klub, 255 versenyzőjének részvételével április 9-én Békéscsabán rendezték meg a Kick-box Diákbajnokság Országos Döntőjét, ahol a Perfect Change-Metex’05 Contoll SE kick-box szakosztálya 13 versenyzővel összesen 26 érmet, ebből 5 arany-, 10 ezüst-, és 11 bronzérmet szerzett.

A Diákbajnokság Országos Döntője kiemelt jelentőségű verseny volt Dancsó Zoltán tanítványai részére az augusztus végi dublini utánpótlás világbajnokságért zajló pontvadászatban, így az itt begyűjtött érmek és helyezések értékes pontokat jelentenek a ranglista tekintetében.
Az egyesület három újonc versenyzője, Takács Dániel, Varga Bence és Habda Milán életük első I. osztályú versenyén helyt álltak, győztes mérkőzéseket tudhatnak maguknak, és hozták az tőlük elvárt eredményt.
Koledics Dávid kadett I. -47 kg-ban kick-lightban egészen a döntőig menetelt, míg light-contactban bronzérmet szerzett.
Viszket Borisz a csapat legeredményesebb versenyzője lett, jó formában és magabiztos versenyzéssel kadett II. -47kg-ban light-contactban és kick-lightban sem talált legyőzőre, mindkét szabályrendszerben begyűjtötte az aranyérmet.
Bolfán Ákos kadett II. -57 kg-ban szintén kiemelkedően teljesített, erős mezőnyben, technikás küzdelmekkel mindkét szabályrendszerben a döntőig menetelt, light-contactban aranyérmet nyert, míg kick-lightban a végig kézben tartott döntőn minimális pontkülönbséggel veszített a békéscsabaiak favoritja ellen, így ezüstérmet szerzett.
Vancsik Petra junior -55 kg-ban kick-light-ban és light-contactban egyaránt ezüstérmet szerzett.
Takács Viktória junior -65kg-ban versenyzett, light-contactban 3., kick-lightban 2.helyezést ért el. A súlycsoportváltás miatt fizikai erő tekintetében még némi hátrányból indult ezen a versenyen, ellenben technikailag jó küzdelmeket vívott.
Szász Krisztofer junior -57 kg-ban jó formában versenyzett, light-contactban 3., míg kick-lightban 2. helyezést szerzett, a fényesebb éremért zajló küzdelmekben mindkétszer a csepeli világbajnok Veres Rolanddal szemben maradt csak alul.
Grünczeisz Patrik szintén junior -57 kg-ban indult, teljesítményét egy betegség hátráltatta, így az döntő küzdelmét nem tudta vállalni light-contactban,így ezüstérmet,kick-lightban bronzérmet szerzett.
Jurasits Ákos junior -63kg-ban light-contactban jó versenyzéssel jutott be a döntőbe, ahol az ezüstérmet szerzett, kick-lightban bronzérmes lett, de jobb koncentrációval előbbre is végezhetett volna.
Bolfán Ádám junior -74kg-ban light-contactban nehéz mérkőzésen nyert aranyérmet, míg kick-lightban ezúttal nem jött ki a jó forma, így bronzérmet szerzett.
Szmolek Emanuel szintén kisebb betegséggel bajlódott ezen a versenyen, de a küzdelmekre sikerült úgy összeszednie magát, hogy tudta vállalni a versenyzést, így junior -79 kg-ban kick-lightban aranyat, light-contacban ezüstérmet szerzett.