Hetedszer döntős a Falco

• 2021. április 10., szombat •
Végig kiegyensúlyozott játékot nyújtva 84–63-ra legyőzte a Szolnoki Olaj gárdáját a Falco-Vulcano Energia KC és így hetedik alkalommal jutott be a Magyar Kupa döntőjébe. A szombathelyiek vasárnap 19.30 órakor a Debrecen-Körmend derbi győztesével találkoznak a fináléban.

Benke Szilárd remek triplája vezette be az első elődöntőt és a folytatásban is a Falco maradt lendületben, így 9–1-es szombathelyi vezetésnél már időt is kellett kérniük a Tisza-partiaknak. Ennek ellenére

19–5-NÉL MÁR NAGYON KOMOLY ELŐNYT MONDHATTAK MAGUKÉNAK A SÁRGA-FEKETÉK.

Ezt követően azonban a szolnokiak repesztettek egy 7–0-ás szakaszt és ezzel vissza is jöttek a meccsbe. A negyed végére pedig nyolc pont lett közte: 23–15 volt a Falco javára.

A második etap elején ismét sikerült a vasiaknak meglépniük, ám 30–19-es állást követően ismét jött a Tisza-partiak 7–0-ás rohanása, amivel újfent alaposan felzárkóztak. A félidő hajrájában többször is volt lehetőségük Váradi Benedekéknek arra, hogy alaposan elhúzzanak, de sajnos elég sok hiba csúszott a támadásokba, ám így is

41–34-ES FALCO-VEZETÉSNÉL VONULTAK A NAGYSZÜNETRE A KÜZDŐ FELEK.

A harmadik felvonást egy 5–0-ás szakasszal kezdték a sárga-feketék, akik ennek köszönhetően már tucatnyi ponttal jártak előrébb. Kisvártatva Perl Zoltán hintett be két hármast és 52–36-os eredménynél azonnal időt is kért az Olaj szakmai stábja. Ezzel viszont csak annyit értek el, hogy picit lelassították a Falco száguldását: a negyed zárásakor már 64–46-ra mentek a szombathelyiek.

Az utolsó tíz percben már lényegi változások nem történtek, így a Falco gárdája végig magabiztos játékkal 84–63-ra megnyerte az összecsapást és

FENNÁLLÁSA SORÁN HETEDIK ALKALOMMAL BEJUTOTT A MAGYAR KUPA DÖNTŐJÉBE,

ahol Debrecen lesz az ellenfél.

Szolnoki Olajbányász-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 63–84 (15–23, 19–18, 12–23, 17–20)

Budapest, Ludovika Aréna, vezette: Cziffra Cs., Tóth C., Mészáros B.

Falco: Váradi 15/6, Benke 19/6, Bruinsma 14/3, Barac 8, Keller 6. Csere: Perl 17/9, K. Anderson 5/3, Lake, Kovács B., Doktor. Vezetőedző: Gasper Okorn

A Szolnok legjobb dobói: Subotic 14/6, Badzim 9/3, Cakarun 9.

Fotó: hunbasket.hu