Az Olaj került lépéselőnybe

• 2021. május 15., szombat •
Hatalmas küzdelemben 80–77-re nyerte meg a bajnoki döntő első összecsapását a Falco ellen a Szolnoki Olaj. A két gárda legközelebb kedden este találkozik egymással az Aréna Savariában.

Az első negyedben egyértelműen a hazaiak diktálták a tempót, akik főként Badzim és Cakarun eredményességére építettek. A Falco játékába elég sok hiba csúszott. Az eladott labdák és az elhibázott ziccerek is hozzájárultak ahhoz, hogy

A NYITÓETAP VÉGÉN 27–19-ES OLAJ-VEZETÉS ÁLLT A TÁBLÁN.

A második felvonásban már jóval jobb teljesítményt nyújtottak a sárga-feketék, akik

PERL VEZÉRLETÉVEL TARTOTTÁK A LÉPÉST A TISZA-PARTIAKKAL.

Ennek ellenére a nagyszünetre minimálisnak mondható, 37–35-ös előnnyel a szolnokiak vonulhattak.

A harmadik negyedet a Falco kezdte jobban, így 44–42-nél már a szombathelyiek jártak egy duplányival előrébb. Ezt követően felváltva vezettek a küzdő felek, hol az egyik, hol a másik együttes járt néhány ponttal előrébb. Az etap vége azonban a házigazdák szája íze szerint alakult, így

A SZOLNOK VÁRHATTA 61–56-OS ÁLLÁSRÓL AZ UTOLSÓ 10 PERCET.

A zárófelvonás aztán a nagy téthez méltó óriási izgalmakat tartogatott. Többször is úgy nézett ki, hogy az Olaj döntésre tudja vinni a dolgot, ám a vasiak valamennyi alkalommal vissza tudott jönni a meccsbe. A derbi vége előtt pár másodperccel is döntetlen, 77–77 volt az eredmény.

EKKOR AZONBAN JÖTT BADZIM, AKI EGY TRIPLÁVAL MEGNYERTE A MECCSET AZ OLAJNAK.

A 80–77-es győzelmének köszönhetően a Szolnok 1–0-ra vezet a három győzelemig tartó bajnoki döntőben, melynek következő mérkőzését kedden este rendezik az Aréna Savariában.

Szolnoki Olajbányász-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80–77 (27–19, 10–16, 24–21, 19–21)

Szolnok, 1500 néző, vezette: Benczur, Praksch, Győrffy

Szolnok: Warner 14/6, Kovács P. 4, Badzim 21/15, Subotic 4, Cakarun 18. Csere: Pongó M. 10/6, Gibson 7/3, Zsíros, Rudner, Taiwo 2, Juhos. Vezetőedző: Gasper Potocnik

Szombathely: Váradi 11/3, Benke 17/9, Bruinsma 8, Barac 2, Keller Á. 6. Csere: K. Anderson 6/6, Perl 27. Vezetőedző: Gasper Okorn

Fotó: Földi Imre / nso.hu