A Pécset legyőző Falco a Szolnokkal elődöntőzik

Z • 2021. április 07., szerda •
Magabiztos játékkal verte 96–69-re a Magyar Kupa negyeddöntőjében a Pécs együttesét a Falco-Vulcano Energia KC kosárcsapata. A szombathelyiek a négy között az Alba Fehérvárt 67–66-ra legyőző Szolnoki Olajjal találkoznak.

Szenzációsan kezdte a nyolc közötti első mérkőzését a sárga-fekete alakulat: Benke Szilárdék a nyitónegyed végén már 14 ponttal vezettek. A 26–12-es állásról induló második etapban sem változott a játék képe. Gasper Okorn tanítványai egyetlen pillanat erejéig sem engedték ki a kezükből az irányítást és a félidőben már 19 egységnyivel jártak előrébb, azaz a lényegi kérdéseket el is döntötték.

Térfélcserét követően egy picivel visszavett a tempóból a vasi gárda, ennek köszönhetően némileg lassabban nőtt a különbség. Így a harmadik 10 perc után „csak” 22 pont volt közte, míg a derbi végén 27 pont. Végül 96–69-re nyertek a sárga-feketék és bejutottak a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.

A felső ág másik mérkőzésén jóval nagyobb küzdelem alakult ki. A félidőben még 38–30-ra a székesfehérváriak vezettek, ám a harmadik negyedben a Tisza-partiak repesztettek egy 10-0-ás szakaszt, így az utolsó felvonás 50–50-es állásról kezdődhetett. A záróetapban aztán a szolnokiak némi szerencsével a maguk javára fordították a meccset és 67–66-os győzelemmel jutottak be az elődöntőbe, ahol a Falco KC csapatával találkozhatnak.

A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Szolnoki Olajbányász összecsapás április 9-én pénteken 15.00 órakor kezdődik a fővárosi Ludovika Arénában. A zárt kapus összecsapást az M4 Sporttelevízió élőben közvetíti, akárcsak a 17.45 órakor induló másik elődöntőt.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Pécsi VSK-VEOLIA 96–69 (26–12, 21–16, 22–19, 27–22)

Falco: Váradi 4, Doktor 12/6, Benke 9/3, Bruinsma 26/15, Keller 2. Csere: Anderson 17/9, Perl 14/6, Barac 4, Lake 8, Dancsecs, Kovács B. Vezetőedző: Gasper Okorn

A Pécs legjobb dobói: Brkic 23, Lewis 15/3, Ruják A. 10

Kép: Cseh Gábor / vaol.hu