Vízilabda: bajnokcsapat és ezzel OB I-es az AVUS!!!

Szita Róbert - Fotó: frisss.hu • 2017. június 10., szombat •
A Viharsarokban igazi bajnoki döntőt játszott ma délelőtt az AVUS, melynek végén 4-7-es győzelemnek örülhettünk és annak, hogy a bajnokság megnyerésével első osztályú csapat lett Matajsz Márk együttese! Szép volt, fiúk!

Békéscsaba - AVUS 4-7

(2-1, 0-1, 2-2, 0-3)

OB I/B-s vízilabda-bajnokság - felsőházi rájátszás 8. forduló, 300 néző

AVUS: Horváth A. - Cvetic 1, Hajmási, Ekler B 2, Takács K., Kutasi 2, Kurucz 1

csere: Juhász M., Polcsik, Doma, Sági, Galambos 1, Baranyai.

VÉGE, BAJNOK az AVUS!  A jegyzőkönyv ITT böngészhető!

4. negyed:

A meccs vége is nagyon küzdelmes volt, 9 másodperccel a dudaszó előtt Horváth Alex még büntetőt is védett!!

4'52"-vel a vége előtt büntetőből növelte előnyét az AVUS, Ekler 4-7!!!

5'39"-cel a vége előtt Kutasi RÓmeóóóóó, már 4-6 ide! Érik a bajnoki cím!

A játékrész kiválóan kezdődik, Kurucz Barna lőtt gólt, vezetünk, 4-5!

3. negyed: a labdát most Hajmási hozta el, majd Ekler lövését védte a hazai kapus. Aztán szombathelyi labdabirtoklás után Ekler szerzett vezetést akcióból, 2-3! 1 perc múlva a hazai Ajtay egyenlített, szintén akcióból, 3-3! Ezután Takács Kristóf hagyott ki egy helyzetet, amit Szabó Z. bosszult meg a túloldalon, 4-3 oda! Ezután Ekler hagyott ki egy helyzetet, majd a gólgyáros, Kutasi Rómeó révén újra egál, 4-4!!!

2. negyed: a labdát megint Ekler hozta el, aztán hol az egyik, hol a másik csapat lőhetett volna gólt, de a mieinknél előbb Hajmási, majd Takács hagyta ki a helyzetet, aztán mielőtt idegesek lettünk volna, Vladimir Cvetic egyenlített akcióból, 2-2!  A negyed végén Kutasi lövését védte a hazai kapus, maradt a 2-2.

1. negyed: Ekler révén a szombathelyiek hozták el a labdát, de hárították az első támadásunkat, aztán náluk Németh D., majd nálunk Ekler hagyta ki a helyzetet. Takácsnál fújtak támadóhibát, majd Major révén vezetést szereztek a hazaiak, 1-0! Nagy küzdelem zajlik, az 5. percben kiállították a hazai Józsát, az emberelőnyt pedig a fiatal Galambos könyörtelenükl kihasználta, 1-1!

Nem sokáig örülhettünk az egyenlítő találatnak, hiszen Németh D. akcióból szerzett újra vezetést a hazaiaknak, 2-1!

A mérkőzés beharangozóját ITT már olvashattak.

A felsőházi rájátszás utolsó, 8. fordulójában kemény csata vár az aligátorokra, hiszen a tét nem kisebb, mint az OB I-es tagság. A szombathelyi Fedett uszodában 9-9-re végeztek Kutasiék, de szép is lenne egy ugyanilyen eredmény.

10.55 - Jó napot és szombathelyi gólokban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.