Teljes összeomlás: Videoton - Haladás 7-0

SzR • 2015. április 12., vasárnap •
Tizenegy hely és harminchét pont volt a különbség a meccs előtt a Videoton javára, Szentes Lázár vezetőedző ennek ellenére bizakodott. Sajnos hiába, a tabellát immár 11 pont fölénnyel vezető hazaiak megrendítő vereséget mértek a Halira. Az OTP Bank Liga 23. fordulójában Nikolics, Feczesin (2), Trebotic (2), Oliveira találataival és Fehér öngóljával: Videoton-Haladás 7-0.

90' + 2' - Vége a meccsnek. Gólparádét rendezett a listavezető, nem volt a Haladás egy súlycsoportban a bajnokság esélyesével.

88' - Nikolics lövése megpattant Fehéren, a labda megint a hálóban, 7-0!

86' - Angyal elaludt, Oliveira nem, fél tucat gól Branescu kapujában, 6-0!

83' - Csak a Videoton támad, a Halinak momentumai sincsenek, sajnos!

73' - Ez már az ötödik! Nikolics is belőhette volna, de Branescu még hárított, Trebotic azonban megint nem hibázott, 5-0! Ez már sok! Tizenegy perc alatt 3 gólt kaptunk.

70' - Sakk-matt helyzet, a csereként pár perce beállt Trebotic lőtt a kapunkba, 4-0! Nem úsztuk meg a kiütést.

65' - Ez is elérkezett. Az első szögletet rúghatta a Haladás.

62' - Megint Oliveira kanyarította be a labdát, és újfent Feczesin volt jó helyen, Branescu csak beljebb tudta segíteni a játékszert, már 3-0!

61' - Cserélt a Haladás. Bühler a pályán, Nagy P. jött le.

54' - Gaál lőtt kapura, de Calatayud magabiztosan hárított. Ez volt a Haladás első kapura lövése...

52' - Eldőlt a meccs! Oliveira beadására Feczesin érkezett és közelről nem hibázott, 2-0!!!

48' - Minden ugyanott folytatódik, ahol abbamaradt. Gyurcsó már a kilencedik szögletet végezhette el, majd Simon Á. lőtt alig mellé.

46' - Elkezdődött a második játékrész. Nem volt csere egyik oldalon sem.

45' + 4' -  Vége az eső félidőnek. nagyon nehéz lesz a második. Fújjunk egyet!

45' + 2' - Stopira lövése pattant meg Jagodicson, de Branescu résen volt.

37' - Megfogyatkoztunk. Martinez odalépett Gyurcsónak. Piros lap, de ez még nem elég, Szentes Lázárt is elküldi a kispadról Farkas játékvezető. Kivégeztük magunkat?!

34' - Eddig bírta Halmosi lába. Miután combon rúgták, le kellett cserélni, Gaál jött be.

33' - Nikolics és Gyurcsó lefutotta a mieinket, de elügyetlenkedték.

23' - VEZET A VIDEOTON! Az óriási fölény góllá érett, Gyurcsó beadására a gólzsák Nikolics bólintott a kapunkba, 1-0!

21' - Most Branescu tisztázott a gólvonalról, óriási bravúr és a 194 cm-es magasság is kellett ahhoz, hogy ne vezessen a Videoton. Meleg a pite. A hazaiak lövése Fehérről pattant a kapu felé.

17' - Kicsit visszavett a tempóból a Videoton, már a Hali is eljutott Calatayud kapuáig.

12' - Már az ötödik sarokrúgást végezték el a fehérváriak, Branescu rosszul jött ki, de ezt is megúsztuk.

9' - Már a negyedik hazai szögletet végezte el Gyurcsó, Juhász fölé fejelt. Nagy a nyomás.

2' - Gyurcsó távoli bombáját tolta szögletre Branescu, aztán újabb helyzet, majd szöglet. Nagy patrik a gólvonalról vágta ki a labdát. Nagyon bekezdett a hazai csapat.

1' - Farkas Ádám sípjelére a Haladás kezdte a játékot.

Megvannak a kezdőcsapatok:

Videoton: Calatayud - Szolnoki (Brachi 76'), Juhász R., Vinicius, Stopira - Gyurcsó, Simon Á. (Trebotic 66'), Nikolics, Sándor Gy., Oliveira - Feczesin (Ivanovski 71')

Haladás: Branescu - Angyal, Fehér, Jánvári, Alcibiade - Nagy P. (Bühler 61'), Jagodics, Martinez, Iszlai, Halmosi (Gaál 34') - Radó

A Haladás mestere a meccs előtti sajtótájékoztatón elmondta, hogy a hétközi edzéseken mindenki a legjobbját nyújtotta, a csapatszellem jól működött. Szentes hozzátette: A közvetlen rivális, Honvéd ellen győzni kellett volna, ezért most a listavezető ellen kell javítani. A kezdő kapus személyét pénteken még nem nevezte meg, de kiemelte, hogy a csapatkapitány Halmosi Péterre újra számíthat és vele együtt tesz majd meg a csapat mindent, hogy pontot, pontokat szerezzen a Hali. Azt már e sorok írója teszi hozzá, hogy ez bizony nehéz lesz, bár - mint tudjuk, a sportban minden lehetséges, a Videoton stabilan védekezik, 47-8-as a gólarányuk, és mindössze egy vereségük van. Ennek ellenére, és ezzel együtt: Hajrá, Hali!