Izgalmas rájátszás: Falco - Kecskemét 76-74

Szita Róbert helyszíni tudósítása - Fotó: Tóth Arnold • 2016. március 26., szombat •
A férfi kosárlabda NB I/A. csoportjában a kecskemétiek elleni hazai meccsel indította a középházi középszakaszt a Falco. A sárga-feketék a hetedik, míg a vendégek a tizedik helyen várták a szombat esti csatát. A frisss.hu ÉLŐben tudósított az Aréna Savariából. Fotónk az októberi meccsen készült.

Falco KC Szombathely - KTE-Duna Aszfalt 76-74 (18-16, 17-15, 26-20, 15-23)
Aréna Savaria, 1500 néző
V.: Benczur T., Söjtöry T., Boros T. (Bodrogváry I.)

Izgalmas volt a vége, de sikerült nyerni, 76-74 lett a vége, Burgess 24 ponttal lettt a legeredményesebb.

4. negyed: stabilan vezet a Falco, bár a különbség nem túl meggyőző. Burgess már 21 pontos. Közelebb merészkedett a KTE, 66-59-nél megint izgulhatunk. Kálmán László kihasználja az időkérés lehetőségét. Igaza van, sk most a hazai hiba. 5 perccel a vége előtt továbbra is 7 pont a Falco előnye. Aztán 4 perccel a lefújás előtt már csak 2 pont a különbség. 3 perc van hátra, amikor 68-67-et mutat az eredményjelző. Sajnos egyenlő újra, 70-70, majd Wright dupla és Váradi is betalál, 74-70. Wright nagyon jókor dobott középtávolit, ezzel 76-72 és már csak 7 másodperc!

3. negyed: jól indult, Burgess, majd Relphorde tripla, 41-31. A negyed közepén a pontos távoli dobásokkal meglépett a Falco, 57-41. Aztán lassan, de magára talált a KTE, 59-48. A Falco magabiztosan nyerte ezt a játékrészt, az utolsó 10 perc előtt 61-51.

Szünet. A 12 pontos Relphorde eddig a legponterősebb.

2. negyed: a második tíz percet a lilák kezdték jobban, 18-20-nál Kálmán László kikérte első idejét. Szükség is volt rá, mert több mint 4 percen keresztül egyetlen pontot sem szereztek a sárga-feketék, aztán Váradi benedek törte meg a csendet. 20-23. Rengeteg a hiba, szoros a meccs, 26-25 az állás, amikor a kecskemétiek is időt kértek. A büntetőket is nagyon pontatlanul dobja mindkét csapat, kevés a pont, viszont Relphorde kintről nagyon jó, akárcsak az utolsó fél percre beálló Kovács Bence, a szünetben az állás: 35-31.

1. negyed: a feldobás után Wright hozta el a labdát, ám az első kosár Karahodzsicsé volt, 0-2. Az első hazai dupla Burgess nevéhez fűződik. A triplagyártás Relphorde kezdte meg, 7-8. Burgess folytatta, s ezzel először vezetett a Falco, 12-10. Sajnos nem jönnek be a közeli dobások, így a vendégek visszaszerzik a vezetést, 14-16. Relphorde egyenlített, majd Wright a vezetést is megszerezte, 18-16 a negyed végén az állás.

Falco: Thomas - Váradi - Burgess - Relphorde - Wright.

KTE: Pongó Ma. - Pongó Má. - Djeraszimovics - Ivosev - Karahodzsics.

A középházi középszakasz 1. fordulójában a Kecskemét vendégeskedik az Aréna Savariában.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosrakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak!