Ez sima volt: Falco - Jászberény 100-76

Szita Róbert tudósítása - Fotó: Tóth Arnold • 2016. január 23., szombat •
A képen látható módon örülhetett szombat este a sárga-fekete csapat, miután revánsot vett a Jászberény ellen. Kálmán László csapata kötelező győzelmet aratott a hazai publikum előtt. ÉLŐben közvetítettük a meccset.

Falco KC Szombathely - JP-TOP COP Jászberényi KSE 100-76

(18-20, 28-15, 22-14, 32-27)
Aréna Savaria, 1000 néző
V.: Jakab L., Balog Gy., Hervay T. (Major)

4. negyed: Hódi Patrik pontjaival indult, aztán minden ugyanott folytatódott, ahol a harmadik negyedben abbamaradt, a Falco hengerel, a Jászberény szenved. 92-60-nál a kérdés csak az, meglesz-e a száz pont? Wright 17 pontos, az eredményjelző 95-öt mutat. Az utolsó pillanatokban sikerült, Bagó duplájával a végeredmény: 100-76 lett. Simán nyert a Falco.

3. negyed: Wright duplájával indul a harmadik 10 perc. Ezekben a percekben eg lehet nerni a meccset, a Falco játékosainak szinte minden sikerül, a vendégeknek pedig szinte semmi, már 54-35. Jó formában a Falco, 2 perccel a negyed vége leőtt már 68-47.

2. negyed: ebben a negyedben a vendégek szerezték az első duplát, Bognár triplája nagyon kellett, zárkózik a Falco, Comagic 3 pontjával már 28-29 az állás a negyed derekán. Wright duplával 35-35-nél érte utol a Falco a jászberényieket, majd 2 Comagic tripla után már 41-35. A negyed vége jól sikerült, a félidőben 11 pont a hazai előny, 46-35. Comagic 11 pontjával a mezőny legeredményesebb dobója.

1. negyed: a feldobás után Váradi Benedeké lett a labda. Az első pontokat Rakic jegyzi, rögtön hármat. Aztán sorban potyogtak a duplák, 7-8-nál először vezetnek a vendégek, aztán Wrighet egyenlített büntetőből. 13-14-nél megint a vendégeknél volt az előny, eddig szoros a meccs. Bazsó tripla után 18-20 az állás. A negyed végén megint a vendégeknek ment jobban, 7 pont a fölényük, 20-27. Wright 6 pontnál jár, a másik oldalon Caffey 8 pontos.

17.55 - Már zajlik a csapatok bemutatása, most már ne menjenek messzire!

Itt vannak a kezdőcsapatok:

Falco: Rakics - Butorac - Váradi - Hallik - Wright.

A szombathelyieknél Kovács, Simon, Bagó, Comagic, Bazsó, Hódi, Bognár áll még rendelkezésre.

JKSE: Cohn - Horváth Á. - Soós - Dramicsanin - Sherman.

17.45 - Jó estét és hazai kosarakban gazdag Falco győzelmet kívánok minden kedves sportrajongó nézőnknek! Falco - Jászberény meccs következik. A vendégek eddigi egyetlen győzeelmüket éppen a sárga-feketék ellen szerezték, van tehát ok a visszavágásra.