A sárga-feketék idegenben voltak jobbak 1 ponttal: Alba Fehérvár – Falco 76-77

SzR - Fotó: frisss.hu • 2017. június 07., szerda •
Fantasztikus meccsen, végig szoros összecsapáson sikerrel vette a férfi kosárlabda döntő első meccsét a szombathelyi sárga-fekete csapat. Govens 25 pontig jutott.

Alba Fehérvár-Puebla Plus – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 76–77 (18–19, 26–24, 15–18, 17–16)
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
V.: Kapitány Gellért, Benczur Tamás, Söjtöry Tamás (Páli Kálmán)

Alba: Taylor 13/3, Mohammed 18/6, Shepard 6, Lóránt 10, Keller Á. 4. Csere: Edwards 18, Farr 7/3, Keller I. -.

Falco: Govens 25/9, Váradi 5/3, Barham 8/6, Pustahvar 13/9, Tóth N. 2. Csere: Zigeranovic 8, Medford 16/6.

A három győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Falcónak.

4. negyed:

GYŐŐŐŐZELEM! Nyert a Falco!!! 1-0 ide! Folytatás szombat délután!

Támad az Alba, de Tóth Norbart javít és labdát szerez. És megint odaütnek, de már nincs idő a javításra.

15 másodperccela vége előtt 76-77, Tóth Norbert kihagyta a büntetőket.

23 másodperc van vissza, támad az Alba, 74-77

Govens-dupla, aztán Mohamed lépéshiba, Braham-zsákolés, 74-77.

42 másodperc van vissza: 74-73 oda.

1 perc van már csak: és még mindig 72-73!!!

2 perccel a vége előtt: Taylor- és Medford-duplák, 72-73!

3 perc a hátralévő játékidő: Medford-büntetők, 70-69.

4 perc van vissza: Barham tripla, Keller-szabálytalanság, 70-67.

5 perccel a vége előtt: 70-64.

6 perc a hátralévő játékidő: 69-64.

7 perc van vissza: nem változott az eredmény, 67-64.

8 perccel a vége előtt Farr-tripla, 67-64!

A játékrész elején Pustahvar-tripla és Edwards-dupla, 61-64.

3. negyed: a második félidőben is szoros az eleje, 48-47. Govens-dupla, már 17 pontos és egészen parádésan játszik az amerikai! Gyors indításból is eredményes Goven, aki már a mezőny legjobbja, 50-57. Sajnos azonbanmár a 3. személyi hibát fújták rá, zárkózik az Alba, 54-59. A negyed végén feljött az Alba, 59-61 sz állás.

2. negyed: Alba-pontokkal indult a negyed, majd Zigeranovic egyenlít, 22-22. Fej-fej mellett haladnak a csapat, a negyed közepén 32-29 az állás. Egymás után két fantasztikus Govens-tripla, és megint a Falco vezet, 34-35. Dzunic időt kért és ez is használt, sajnos. Fordítottak, 42-35. Hullámvölgy, de hamar magához tér a Falco, 42-40. Az utolsó másodpercekben a Medford-tripla jókor jött, 44-43.

1. negyed: a hazaiaké a labda a feldobás után, az első pontok pedig Pustahvar nevéhez fűződnek, tripla! Aztán 1 perc múlva már a fehérváriak vezetnek, 4-3. Lórántot egyelre nem tudja fognai a Falco, majd egy hazai tripla, aztán dupla, 13-5. Rossz a védekezés, Srecko Sekulovic azonnal időt kér. Jókor jött a time-out, duplák, majd újabb Pustahvar-tripla és azonnal egalizált a sárga-fekete csapat, 13-13. Govens büntetőkkel újra a Falco vezet, 14-15. Govens-triplával zárul a negyed, 18-19.

18.59 - A Falco kezdője: Váradi - Govens, Barham, Pustahvar, Tóth N.

A meccs előtt Bognár Kristóf azt mondta honlapunknak nyilatkozva, hogy egy végletekig kiélezett mérkőzésre számít, ahol sokat fog számítani az állóképesség és a koncentráltság, főleg a végjátékban.

Ha végig koncentráltan tudunk játszani és az elejétől fogva tudjuk lassítani a támadásaikat, akkor lehet esélyünk. Nem szabad hagyni őket gyors, könnyű kosarakat dobni, ha ezt véghez tudjuk vinni, végig partiban tudunk lenni, akkor jó esélyünk lehet a győzelemre - tette hozzá Bognár Kristóf.

A Falco kerete: Simon, Váradi, Hódi, Tóth N., Bognár, Zigeranovic, Pustahvar, Govens, Barham, Medford. Kovács P., Kovács B.

A döntő 1. meccse előtti esélylatolgatásokról ITT olvashattak.

18.55 - Jó estét és kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.