Vívó-vb: nagyszerű vívással Koch világbajnok párbajtőrben

• 2023. július 26., szerda •
Koch Máté 14:10-re legyőzte az olasz Davide Di Verolit a milánói, olimpiai kvalifikációs vívó-világbajnokságon a férfi párbajtőrözők fináléjában, így aranyérmet ünnepelhet.

Jobban kezdte a mérkőzést az idei Európa-bajnok Davide Di Veroli, ezúttal azonban Koch Máté próbálta az akaratát érvényesíteni, és beszorítani az ellenfelét. A balkezes olasz azonban jobban jött ki az első összecsapásokból és háromszor is sikerült megszúrnia a magyar párbajtőrözőt - írja a Nemzeti Sport.

Koch megrázta magát és két tust is sikeresen bevitt egymás után (3:2), ezután ismét a világranglistán második olasz akarata érvényesült, az újabb tusára Kochnak kettő válasza is volt és kiegyenlített (4:4).

Remekül indított támadással át is vette a vezetést Koch Máté, de Di Veroli gyorsan egalizált. 6:5-nél az olasz beszorította a magyar párbajtőrözőt, ez pedig be is jött neki, Koch nem tudott kettővel elmenni, így döntetlennel fordultak az utolsó harmadra.

Hiába szerezte meg a hetedik tust is Koch, egyből jelezte a bírók felé, a pástot találta el, így maradt a 6:6. Ezt követően Di Veroli beszorította Koch Mátét, de a passzivitás miatt kiosztott sárga lapok után a magyar versenyzőnek sikerült lábon szúrnia az olaszt, a tust pedig videózást után meg is adták.

Már csak egy perc volt hátra, Di Veroli ment előre, de ismét Koch szúrt jól és 45 másodperccel a vége előtt kettővel, majd hárommal is vezetett. A hazai közönség legnagyobb örömére Di Veroli viszonylag gyorsan faragott egyet a hátrányából, de Koch ismét bevitt egy tust és 10:7-re vezetett.

Az olasz tíz másodperccel a vége előtt kettőre visszajött, de Koch ismét remekül védekezett és bevitt egy tust. Di Veroli mindent megpróbált a végén, de még együttes találatokat sem szerzett. A Vasas vívója szinte tökéletesen hárította ellenfele támadásait, és vitt be újabb és újabb szúrásokat. Koch Máté végül 14:10-re győzte le a világranglistán második olaszt és első világbajnoki címét szerezte.

„Nagyon örülök neki! Már korábban is mondtam, nyilatkoztam, hogy világbajnok szeretnék lenni. Rettentő jó érzés volt Di Verolit legyőzni a döntőben, ráadásul hazai közönség előtt, és ezt még próbálom feldolgozni” – nyilatkozta a döntő után az M4 Sportnak Koch Máté.

Koch Máté a magyar küldöttség második érmét nyerte a milánói világbajnokságon. Egy nappal korábban Szilágyi Áron harmadik lett kardban.