Világbajnok lett 200 méter háton Kós Hubert

• 2023. július 29., szombat •
A magyar úszó országos csúccsal nyert a fukuokai vizes vb-n. Kós mellett Kovács Benedek szerepelt a döntőben, aki az ötödik helyet szerezte meg.

Óriási teljesítménnyel, országos csúccsal világbajnok lett a fukuokai vizes világbajnokságon Kós Hubert. A mindössze 20 éves magyar úszó a 200 méteres hátúszás döntőjében a harmadik ötven méter után vette át a vezetést, és végül magabiztosan nyerte a futamot. A döntőben két magyar versenyző vett részt, Kós a 3-as, míg Kovács Benedek az ötös pályán úszott. A két úszó a fináléba a 3. és a 4. legjobb idővel jutott be - írja a Mandiner.

Kovács Benedek egy kicsit lassabban indult az első száz méteren, Kós viszont jól kezdett, és még jobban folytatta: a harmadik ötven méteren Ryan Murphy mellett mindenkit lehagyott, és végül 1:54.14-es országos csúccsal nyerte meg a futamot. „Szerintem ez a Bob Bowman-hatás, ennyire egyszerű a dolog. Fél éve edzem vele Arizonában, nagyon jó csoportunk van, nagyon érti a munkáját, fantasztikus vele dolgozni”– értékelte az eredményt a döntőt követően a  világbajnok magyar úszó.

Forrás: mandiner.hu
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd