"Mindet akarom" - Szoboszlainak már csak ez hiányzik

ripost.hu • 2024. március 17., vasárnap •
Vasárnap újra történelmi meccs vár a Liverpoolra és magyar középpályásra. Irány az Old Trafford és a Wembley.
Mindet akarom - Szoboszlainak már csak ez hiányzik

Újabb hatalmas mérföldkő Szoboszlai Dominik életében. Az „Álmok Színháza”, azaz az Old Trafford a világ egyik ikonikus stadionja. A Manchester United otthonában minden labdarúgó számára megtiszteltetés pályára lépni, ez a lehetőség ma eljön a magyar válogatott csapatkapitányának számára is. Dominik és társai az FA-kupa negyeddöntőjében harcolnak ma a továbbjutásért a Manchester United vendégeként (16.30, Spíler Tv) - írja a ripost.hu.

A szezon elején sokan megmosolyogták Szoboszlait, amikor azt mondta, minden sorozatban nyerni akar a Liverpoollal. Ehhez képest a Ligakupát már bezsebelték, az Európa-ligában a cseh Sparta 11-2-es kiütésével ott vannak a legjobb nyolc között, a bajnokságban csak rosszabb gólkülönbség miatt másodikok az Arsenal mögött. Ha ma is továbbjutnak, akkor az elődöntőt már Wembley-stadionban játssza az FA-kupában a Pool.

Mindet akarom, mind a négy sorozatban a legjobb akarok lenni a csapattal. Máshogy nem is lehet készülni a meccsekre

- mondta ezen a héten is Szoboszlai, aki a Sparta elleni két El-meccsen mindannyiszor betalált, sőt, az angliai visszavágón gólpasszt is adott.

Ha már gólok… Szoboszlai eddig a négy sorozatból háromban volt eredményes. Egyedül az FA-kupában „tartozik” még góllal, ott eddig egy gólpasszt tudott felmutatni a Norwich ellen.

A Liverpool idén eddig egyszer játszott a manchesteri riválissal. December 17-én feledhető meccsen lett 0-0 az ütközet, akkor Szoboszlai kezdőként 61 percet töltött a pályán.