Újabb sárga-fekete siker: Falco - ZTE 92-80

SzR-HCs • 2015. január 13., kedd •
Kedd este is hozta a kötelezőt a Falco, az ősi rivális Zetét ugyanis végig vezetve, simán győzte le a Kálmán László irányította csapat. A sárga-feketék egy percre sem engedték ki a kezükből a vezetést. A legeredményesebb szombathelyi a 18 pontig jutó Martinics volt.

Az első negyedben végig irányította a játékot a hazai csapat, nem volt kérdés, hogy jobb a Falco. A tízedik perc végén 6 pont volt az előny, 25-19-et mutatott az eredményjelző.
A második játékrészben minden ugyanott folytatódott, ahol az elsőben abbamaradt, sőt, tovább növelte fölényét a sárga-fekete csapat, 33-22-nél először vezetett a szombathelyi csapat több mint tíz ponttal. Aztán felzárkózott a zalai együttes, de a negyed vége újra a vasiaké volt, 50-36-os állásnál vonultak öltözőbe a csapatok, jöhetett a nagyszünet.
A harmadik negyedben kiegyenlített küzdelem zajlott, ám a Zete a végén felzárkózott és 22-25-re meg is nyerte ezt a játékrészt, így 72-61 volt az állás az utolsó játékrész előtt. A negyedik negyed egyenlő felek küzdelmét hozta, mégis egyre közelebb lépett a Zalaegerszeg a Falco csapatához. 3 perccel a vége előtt a legeredményesebb zalai játékos két büntetőt is kihagyott, s ezzel nem sikerült az ellenfélnek 10 ponton belülre zárkóznia. Ezzel minden eldőlt, hiszen utána duplát, majd triplát is szerzett Kálmán László csapata, 86-73 volt ekkor. Az utolsó másfél percben zúgott a ,,mindenki szombathelyi”, hiszen egy újabb ősi riválist sikerült legyőzni. Az utolsó pillanatokban a hazai tábor már a Körmend elleni jövő hétvégi hazai meccsre hangolt, a végeredmény 92-80 lett.

Falco-Trend Optika KC Szombathely - Zalakerámia ZTE KK 92-80 (25-19, 25-17, 22-25, 20-19)