Ötödik helyen végzett a Hali, miután Haladás - Ferencváros 0-1

Szita Róbert tudósítása - Fotó: Tóth Arnold • 2016. április 30., szombat •
A labdarúgó NB I utolsó fordulója eldöntötte, kik végeztek a már bajnok Fradi mögött a 2-5. helyen, illetve, hogy a Békéscsaba mellett a Puskás Akadémia csapata búcsúzik az első osztálytól. A Haladás egyébként Kovács L. öngóljával szenvedett minimális vereséget a bajnokcsapattól. Fotónka legutóbbi Rohonci úti meccsen készült.

Haladás - Ferencváros 0-1 (0-1)
Labdarúgó NB I. 33. forduló - Sopron

93' - Vége a meccsnek, megérdemelten győzött a bajnok, a Haladás az 5. helyen végzett.

90' - 3 perc a ráadás.

86' - Megint Király a mezőny legjobbja, most Böde elől mentett.

81' - Nagy Dominik lódult volna meg, de P. Bosnjak megállította. Sárgát ért.

78' - Megint a Fradi nagy helyzetét mentette Király, ezúttal lábbal.

73' - Németh Márió lőtt fölé.

67' - Nagy Dominik már be s mutatkozot, de Király is! A fiatal fradista 7 méterről lőtt, de a 40 éves kapuslegenda hárított.

61' - Hali szöglet után sajnos mindenki lába előtt elsuhant a labda, így a vendégek felszabadítottak.

54' - Németh Márió buktatása borzolja a kedélyeket, de Andó-Szabó sípja néma maradt. Dibusz mozdulata miatt reklamáltak a hazai zöld-fehérek.

52' - Radó húzot el a szélen, de Kovács L sárga lapot érő módon ,,szerelte". A szabadrúgásból Gera pördített mellé.

46' - Itt a második játékrész.

45' - Egy pillanatot sem tesz rá a játékvezető, így vége az első félidőnek, vezet a Fradi.

38' - Most aktivizálta magát a Hali, Németh Márió löketét hárította Dibusz.

36' - Radó szerezhette volna meg a másodikat, de a lövésszerű beadás megpattant a lécen.

31' - GÓÓÓÓL, AKAROM MONDANI ÖNGÓL, VEZET A FRADI! Történt ugyanis, hogy Varga Roland kapott kiváló labdát Bödétől, elpöckölte Király mellett, a labda melé patant volna, ám a menteni igyekvő Kovács L. testéről a ,,hazai' kapuba vágódott a játékszer, 0-1!!!

24' - Megint Varga Roland cselezgetett, aztán rosszul adott középre.

19' - Most Hajnal lőtt, de fölé, ezt Varga Roland készítette elő

18' - Varga Roland került helyzetbe, de 10 méterről mellé lőtt.

12' - Ramirez tört előre a bal oldalon, középre cselezett, de az átadásba belelépett egy hazai zöld-fehér védő.

10' - A kezdeti szombathelyi rohamok után feljött a Fradi, de a támadásoknak egylőre nincs veszélye.

2' - Erőszakosabban kezdett a Hali, a cséká adott középre, de Halmosi beadását Leandro lefülelte.

1' - Elkezdődött a meccs és rögtön az első percben Németh Márió lőtt mellé.

Haladás: Király - Schimmer, Kovács L., Jánvári, P. Bosnjak - Iszlai, Th. Wils, Németh M. (Medgyes 75') - Williams, Gaál (Nagy P. 81'), Halmosi (Gyürki 86')

Ferencváros: Dibusz - Rámirez, Nalepa, Pintér Á., Leandro - Hajnal (Nagy Do. 65'), Varga R. (Lamah 65'), Gyömbér, Gera, Radó (Sesták 74') - Böde

16.30 - Már ne menejenk sehová, jönnek a csapatok.

Mészöly Géza meccs előtti várakozásaitól honlapunkon már olvashattak, ha IDE kattint akkor újra megteheti ezt.

16.25 - Jó napot és Hali-gólokban gazdag sportélményt kívánok, sorsdöntő meccs következik az Európa-ligás helyért induló Haladás és a már bajnok Fradi között.