Nem sikerült a bravúr: Debrecen – Haladás 2-0 (videó)

szróbert-mlsz • 2014. március 09., vasárnap •
Artner Tamás vezetőedző bravúrnak tartotta volna, ha a Hali elhoz egy pontot Debrecenből. És sajnos igaza is lett, a bajnokságot magabiztosan vezető hazaiak – noha idén először játszottak otthon bajnokit – a játék nagy részében uralták a meccset, és közepes játékkal az Oláh Gábor utcai stadionban tartották mindhárom pontot. A Hali sajnos továbbra is góltalan tavasszal.

Az alábbiakban a csapatok összeállításait olvashatják…

DVSC-TEVA: Novakovic – Lázár, Mészáros (Morozov 82’), Máté, Korhut – S. Bouadla (Bódi 78’), Mihelic, Zsidai, Szakály – Kulcsár (Sidibe 71’), Volas

Haladás: Rózsa – Schimmer (Gyurján B. 81’), Guzmics, Tóth P., Bosnjak – Nagy I. G., Simon Á., Radó, Iszlai (Németh M. 64’),  Halmosi – Hrepka (Medgyes 86’)

A 4000 főnyi közönség előtt lebonyolított mérkőzést Erdős József vezette, segítői Ring György és Márkus Tamás voltak.
1’ – Szeles, de tavaszias időben a hazaiak indították útjára a labdát.
5’ – A játékvezető már az elején igyekszik kézben tartani a mérkőzést és azonnal megtorolja a szabálytalanságokat, Simon Á. kapott sárgát.
6’ – Első alkalommal jutottak el a debreceniek a szombathelyi kapuig, de a végén felszabadítottunk.
13’ – Fölénybe került a Debrecen. Kétszer sem tudtunk felszabadítani, de Szakály révén a hazaiak sem tudtak élni a kínálkozó lehetőséggel.
20’ – Iszlai szabálytalankodása után S. Bouadla végezhetett el 20 méterről szabadrúgást, lövését csapatkapitányunk, Tóth P. mentette szögletre.
26’ – Radó léphetett ki Mészáros mellett, de Korhut jól keresztezett.
28’ – Szakály csúnya szabálytalansága Radó ellen, ő is sárgát kap.
29’ – Hullámzik a meccs. Kulcsár lapos lövése könnyű zsákmány Rózsa számára, talán, ha beadta volna…
35’ – Az egyik csapat sem veszélyes a kapura, meddő mezőnyjáték zajlik.
39’ – Veszélyes hazai szabadrúgás után Halmosi mentett fejjel.
40’- P. Bosnjak lapos lövése gurult mellé.
43’ – Szakály fejese pattant mellé.
45’ – Vége az első félidőnek, csak bízni tudok benne, hogy nem 0-0-ra játszik a Hali.

46’ – Egyik csapatnál sem volt csere a szünetben.
52’ – Lázár beadása után Kulcsár fejelt alig fölé. Nagy hazai helyzet volt.
60’ – Vezet a hazai csapat. Szöglet után ide-odapattogott a labda a szombathelyi büntető területen belül, sajnos senki nem tudott felszabadítani, így aztán a felmerészkedő Máté 5 méterről bepofozta a labdát, 1-0.
62’ – Tóth P. akadályozta meg szabálytalanul a kapust abban, hogy kirúgja a labdát, sárga lap lett a ,,jutalma”.
64’ – Muszáj változtatni, Németh Márió jött be, Iszlai Bence ment le.
73’ – Németh M. szabadrúgása Novakovic ölében halt el. Veszélyesebbnek tűnt.
78’ – S. Bouadla emelt fölé.
83’ – Eldőlt a meccs. Bódi lehetetlen szögből emelt kapura, Rózsa alászaladt és beütötte a labdát, 2-0. Visszanézve az ismétlést, ha nem ér bele a Hali kapusa, akkor mellé száll a labda, vagy a kapufáról kipattan.
87’ – Szép szombathelyi akció végén Halmosi került gólhelyzetbe, de nem lőtt, inkább passzolt.
90’ – Nagy I. G. került óriási helyzetbe, aztán p. Bosnjak lőtt az oldalhálóba. Ma sem megy a gólszerzés.
90’+2’ – Vége a meccsnek, megérdemelt győzelmet aratott a listavezető. Aggasztó, hogy még mindig góltalan tavasszal a Hali.

Kondás Elemér: Nagyon sokat szenvedtünk ezen a meccsen, pontatlanok is voltunk, de szerintem megérdemelten nyertünk.
Artner Tamás: Azt hiszem, hogy szinte helyzetek nélkül kaptunk két gólt. De a jobb csapatnak van szerencséje, a bajnokesélyes labdái bepattantak, a mieink nem.