Mindenki szombathelyi: Falco - Atomerőmű 89-64

szróbert-hcsaba • 2015. május 01., péntek •
Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság rájátszásában a legjobb négy közé jutás volt a tét péntek este, Szombathelyen. Fantasztikus volt a hangulat, hiszen az Aréna Savaria mintegy kétezer fős közönsége előtt a hazai sárga-feketék végig vezetve nagyon magabiztos játékkal és jó védekezéssel 89-74 arányú győzelmet arattak az Atomerőmű ellen. A három győzelemig tartó párharc állása ezzel 2-2, a négy közé jutás Pakson dől el vasárnap.

A szombathelyieknél továbbra is hiányzott a derékfájdalmakkal bajlódó Goran Martinic, a vendégeknél pedig Jeremy Wise volt maródi. Kiváló védekezésének köszönhetően már az első negyedben elhúzott a Falco, ekkor 27-12 volt az állás. A második tíz percet is a hazaiak uralták, a mezőny legeredményesebb játékosa, Zoran Krstanovics nagyon jól dobta a távolikat, a másik oldalon viszont Jarrod Jones nem azt hozta, ami elvárható lett volna tőle. A nagy szünetre 49-27-es állásnál vonultak öltözőbe a csapatok.

A harmadik játékrészben fej-fej mellett haladt a Falco és az Atomerőmű, de ezt a negyedet is megnyerte 30-27-re Kálmán László csapata. Az utolsó negyedben mindent megpróbált az ASE, sikerült is 20 pont alá csökkenteni a különbséget, de a vége megint sima lett, 89-74-re nyert a Falco, ezzel a párharc állása 2-2.

Falco-Trend Optika KC Szombathely - Atomerőmű SE 89-74 (27-12, 22-15, 30-27, 10-20)
Aréna Savaria, 1600 néző

Vezette: Cziffra Cs., Györffy P. A., Szabó G. (dr. Gencsev)

Falco: VÁRADI 14/6, DOYNE 18/6, Dukics 1, MAJSZTOROVICS 16/3, KRISZTANOVICS 21/6 Csere: Perl 2, HALL 12, Bognár 2, Will 3, Hódi -

ASE: Dugat 11/3, Medve 6/6, EVANS 18/9, Szabó Zs. -, Tóth Á. 11 Csere: Eilingsfeld 2, Jones 11, Kovács Á. 9/3, Baki 2, Markovics 2, Körtélyesi 2

Kipontozódott: Hall (27. perc), illetve Tóth Á. (33. perc)

A szombathelyi vezetőedző szerint van esély a győzelemre Pakson is. Kálmán László vezetőedző a meccs után elmondta: Elégedettek lehetünk azzal, hogy 2-2-re állunk az alapszakasz győztesével, de ilyen lehetőség ritkán adódik a csapat életében, hogy ki-ki meccset tud játszani. Nehéz lesz idegenben nyerni, de, ha a szurkolóink elkísérnek bennünket és ugyanez a védekezési felfogás fog működni a csapaton belül és járni fog a labda és passzolunk egymásnak, akkor meg tudjuk verni a Paksot is.

A párharc ötödik, mindent eldöntő meccsét vasárnap rendezik Pakson.