Értékes győzelem idegenben: Pécsi VSK – Falco-Trend Optika KC 89-91

szróbert • 2014. november 19., szerda •
Szerda este a Pécs otthonában, a Lauber Dezső sportcsarnokban, ezer néző előtt szerepelt a Falco. Az élvonalbeli kosárlabda bajnokságban, az elmúlt hétvégén a Paks ellen ugyan megszakadt a szombathelyi sárga-feketék győzelmi sorozata, ám Pécsett, ha óriási küzdelemben is, de sikerült a javítás. A szombathelyiek legjobbjának a 21 pontos Doyne bizonyult. Ez volt Kálmán László fiainak hatodik győzelme, ami azt jelenti, hogy vendégként továbbra is hibátlanok. Képünk a MAFC elleni hazai meccsen készült.

Kálmán László örült a meccs előtt, hogy három nap szünet után ismét pályára léphetett csapata, hiszen – mint mondta – így hamar feledtethetik a Paks elleni hazai vereséget. Az NB I-es férfi kosárlabda bajnokság 8. fordulójára egyébként felemás eredménnyel hangoltak a csapatok, hiszen míg a sárga-fekete szombathelyiek szombaton elveszítették veretlenségüket, addig Csirke Ferenc együttese 3 ponttal nyert Körmenden, ezzel zsinórban negyedik sikerüket aratták a bajnokságban.
Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a kosárlabdázók sokat nem foglalkoztak a védekezéssel, 10 perc után 27-25-re vezettek a hazaiak. Aztán a második negyedben átvette a játék irányítását a Falco. A második negyedet 21-29-re nyerték Perlék, volt olyan időszak, amikor 10 pontra nőtt a fölény, ám 2X10 perc után közelebb jöttek a baranyai fiúk, így 48-54-es szombathelyi vezetésnél mentek a nagy szünetre a csapatok.
A harmadik negyedet szoros küzdelemben 18-16-ra hozták a hazaiak, így 66-70-nel vágtak neki az utolsó 10 percnek. Rendkívül izgalmasra sikeredtek az utolsó pillanatok és hiába nyerték 23-21-re az utolsó negyedet is a hazaiak, az előnyből 2 pont megmaradt és 89-91-re győzött a Falco. Szép volt, fiúk!

Pécsi VSK-PANNONPOWER - Falco-Trend Optika KC Szombathely 89-91

(27-25, 21-29, 18-16, 23-21)
Lauber Dezső Sportcsarnok, 1000 néző
Vezette: Hegedüs T., Jakab L., Tözsér D. (dr. Gincsai)

Pécsi VSK-PANNONPOWER: NELSON 21/3, Pahlmblad 4, Bíró 3/3, BUDIMIR 20/3, Horti 8 Csere: Halász 10, HARAZIN 23

Falco-Trend Optika KC Szombathely: MARTINICS 19/9, DOYNE 21/15, PERL 14/3, Dukics -, Majsztorovics 16 Csere: Hall 6, Váradi 3/3, Will 6/6, Bognár 6, Bus -