Értékes döntetlen a fővárosban: Újpest - Haladás 0-0

Szita Róbert - Fotó: nso.hu • 2015. augusztus 22., szombat •
Amennyiben az OTP Bank Liga aktuális tabellájára tekintünk, igazi rangadónak ígérkezett a ma esti Újpest-Haladás bajnoki mérkőzés. A hazaiak a harmadik, a szombathelyiek pedig a második helyet foglalták el a pontveszteség nélkül vezető Ferencváros mögött. A meccs előtt mindkét vezetőedző arról beszélt, hogy mennyire fontos volna a sikeres folytatás, este 8 óra körül kiderült, hogy a Hali értékes döntetlennel távozhatott. Fotónk a legutóbbi szombathelyi Haladás-Újpest meccsen készült.

Újpest - Haladás 0-0

Újpest: Balajcza - Vadász, Litauszki, Kálnoki Kis, Mohl - Nagy I. G. (Cseke 85'), Szankovics, Balogh B., K. Hazard (Bardhi 60'), Sallói - Tóth P. (M. Diagne 60')
Haladás: Király - Angyal, Jagodics, S. Wils, Bosnjak - Gosztonyi (Popin 86'), Iszlai, Németh M., T. Wils, Halmosi (Nagy P. 72') - Martinez (Ugrai 27')

90' + 2' - VÉGE A MECCSNEK, A HALADÁS ÉRTÉKES PONTOT SZERZETT ÚJPESTEN ÉS KIRÁLY GÁBOR KAPUJA TOVÁBBRA IS ÉRINTETLEN VENDÉGSÉGBEN. SZÉP VOLT, FIÚK!

90' - 2 perc a ráadás.

87' - Előbb Ugrai fejjel, majd S. Wils lábbal szerezhetett volna gólt, de Balajcza mindkettőt hárította.

85' - Következik az utolsó 5 perc. Mindkét csapat veszélyesen kontrázik, de a hazaiak többet tesznek a labdabirtoklásért.

77' - Németh Márió elé pattant a labda, a középpályás egyből lőtt, de a játékszer fölé vágódott.

75' - Látszik, hogy mindkét csapat a győzelemre játszik, itt is ott is helyzetek.

67' - GOSZTONYI!!!!! KAPUFA!!! A 25 méteres löket a felső lécen csattant, Balajczának semmi köze nem volt hozzá.

64' - Ugrai lövését Balajcza tolja szögletre.

60' - Kettőt cserél Vignjevics.

57' - Balogh P. 15 méterről a felső lécet találja el. A Haladás idegenben még nem kapott gólt.

55' - Ugrai kicselezte védőjét, majd a következő feltartotta és elesett, én befújtam volna, de nem én vagyok Andó-Szabó...

53' - Bosnjak húzta meg a szélen, beadása azonban nem hozott helyzetet.

50' - Megint agresszíven kezd az Újpest, és Angyal szabálytalansága után Mohl kerül a gyepre, szabadrúgás 20 méterről. Balogh P. emelése veszélytelen.

46' - Elkezdődik a második félidő.

45' + 1' - Vége az első játékrésznek, 0-0.

45'  - Egy perc a hosszabbítás.

43' - Ötödik hazai szöglet, de ez is gólhelyzet nélkül ér véget.

40' - Leült a meccs, meddő mezőnyjátékot áthat a kilátogató közönség.

32' - Balogh P. lőtt kapura, alig szállt mellé, de Király rajta volt.

30' - Kiegyenlített játék zajlik.

27' - Martinez nem tudja folytatni, csere. Ugrai folytatja.

24' - Egy gyors lila-fehér kontra végén szöglet, de veszélytelen

21' - Martinezt ápolják.

17' - Hazai szöglet után Mohl csúsztatta meg a labdát, de mellé ment a labda.

15' - Kicsit feljöttünk, már kontrákat is vezet a Hali, de még mindig a lilák birtokolják többet a játékszert.

10' - Úgy kezd az Újpest, ahogy mi kezdtünk a múlt héten a Paks ellen, agresszív, letámadó stílus. egyelőre nem ízlik ez nekünk.

3' - Sallói lövését szedte fel könnyedén Király.

1' - Az újpesti hagyományokhoz hűen, most is a Himnusz után kezdődött el a meccs. A hazaiak indították útjára a labdát.

17.55 - Befejeződött a bemelegítés, már csak pár perc és jönnek a csapatok, ez lesz a 114. lila-fehér-zöld-fehér találkozó.

Nebojsa Vignjevics rotálja a csapatot, Suljic kimaradt, Tóth Patrik kezd támadóként. Mészöly Géza két ezüstöt is nyert 3 év alatt a lilákkal, most viszont a Haladásért dolgozik.

A lilák immár az ötödik meccsükön szerepelnek otthon, de csak egyet nyertek meg eddig, a Haladás viszont valamennyi vendégszereplését (Videoton, Debrecen) győzelemmel zárta.

17.45 - Itt vannak a hivatalos kezdőcsapatok! Itt egy kis meglepi: Ugrai kimaradt, Gosztonyi kezd...lehet, hogy az elején nem leszünk annyira agresszívek, mint a Paks ellen?! Meglátjuk!

A Haladás az előzetes tervek szerint a Király – Angyal, S. Wils, Jagodics, Bosnjak – T. Wils, Iszlai, Németh M., Halmosi – Ugrai, Martinez összeállításban kezd.

A frisss.hu megkérdezte Mészöly Gézát a meccs előtt, mire számít az Újpest ellen, de arról is érdeklődtünk, hogy az elmúlt hetek sikereit hoigyan kezelik a zöld-fehérek. Mindezekről IDE kattintva olvashat.

17.30 - Jó estét és Hali gólokban gazdag 2 órát kívánok minden kedves olvasónknak.