Életben maradtak a remények: Magyarország - Finnország 1-0

szróbert • 2014. november 14., péntek •
Dárdai Pál szövetségi kapitány csapata újra örömet szerzett. Európa-bajnoki selejtezőn türelemmel, kivárásra játszva, de megérdemelten győztünk, miután a csereként beállt Lovrencsics beadásából Gera a finn kapunak háttal, két védő által sanyargatva fejelt az ellenfél kapujába. Ezzel életben maradtak továbbjutási reményeink. A szombathelyi Király Gábor 92. alkalommal ölthette fel a nemzeti színű mezt.

Idei utolsó tétmérkőzését vívta labdarúgó-válogatottunk, hiszen Magyarország Finnországot fogadta az Üllői úton, a 2016-os Eb selejtezőinek 4. fordulójában. A meccs előtt mindkét csapat négy ponttal állt a csoportban, így mivel három pontot szerzett a nemzeti csapat, pótselejtezős helyen telelhetünk.
EB 2016, SELEJTEZŐK
F-CSOPORT, 4. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–FINNORSZÁG  1-0 (0-0)
Budapest, Üllői út, 20 ezer néző, V: Turpin (francia)

Magyarország: Király – Fiola, Juhász (Forró 57’), Lang, Kádár – Tőzsér, Elek Á. – Dzsudzsák, Gera, Simon K. (Lovrencsics 77’) – Szalai (Nikolics 63’)
Finnország: Hradecky – Hurme, J. Toivio, N. Moisander, Uronen – Halsti (Markkainen 85’),  Sparv, Hetemaj – Hämäläinen (Riski 81’), R. Eremenko – Pukki (Pohjanpallo 65’)
1’ – Mi kezdtük a játékot.
2’ – Finn védelmi hiba után Szalai okozott kellemetlenséget, de a szögletből nem lett semmi.
8’ – Dzsudzsák vezette el minden finn védő mellett a játékszert, aztán kisodródva középre adott, ám Szalai lemaradt a labdáról.
17’ – Dzsudzsák sokadik alkalommal húz el a szélen, a beadás azonban most sem tökéletes.
30’ – Leült a meccs, meddő mezőnyjáték zajlik.
32’ – Pukki lövése alig ment mellé.
37’ – Eremenko lövése pattant meg veszélyesen Juhászon, szöglet lett belőle.
43’- Uronen lövésébe bravúrral ütött bele Király, de a kapufa is kellett a mentéshez.
A szünetben nem volt csere egyik oldalon sem.
54’ – Dzsudzsák ellen sárga lapot érően szabálytalankodtak, a szabadrúgás után Gera vette le szépen a labdát, majd lőtt, de a finn kapus hárított.
57’ – Az újpesti Forró személyében újoncot avat Dárdai. Juhász bordasérülés miatt jött le.
66” – Dzsudzsák szabadrúgása a sorfalban végezte, az ismétlés pedig alig zúgott mellé.
70’ – Nikolics beadására Gera mozdult rá, ám a fejes a kapus ölében végezte.
71’ – Uronen szlalomozott át a védőinken, a lövés azonban lepattant Forró testéről. Nagy szerencsénk volt.
79’ – Eremenko távoli bombáját Király ütötte maga mellé bravúrral.
84’ – VEZETÜNK!!! Lovrencsics jó csere volt, beadta a labdát, Gera pedig két védő által sanyargatva háttal fejelt gólt, 1-0!!!
90’ – 5 perc lesz a hosszabbítás!
90’ + 5’ – NYERTÜNK! Vége a meccsnek, megvan az annyira áhított győzelem! A meccs után percekig zúgott a ,,szép volt fiúk!”
Dárdai Pál a meccs után elmondta: Hatalmas volt a taktikai fegyelem, a cserékkel megélénkültünk és bejött a türelem és a kivárás. A fantasztikus közönség európai szintű küzdést látott. Le a kalappal a stáb és a csapat valamennyi tagja előtt, így lehet sikereket elérni.

Fotó: nso.hu