Vízilabda EB, Belgrád: Portugália - Magyarország 0-25

Szita Róbert tudósítása • 2016. január 16., szombat •
A belgrádi Vízilabda Európa-bajnokság mai programjában a magyar lányok a portugálokkal mérték össze erőiket. Bíró Attila tanítványai végig magabiztosan játszottak, és még gólt sem kaptak. Így az eddigi 4 mérkőzésükből 3 győzelmet arattak, csak a hollandoktól szenvedtek vereséget, ezzel jelenleg a csoport 3. helyén állnak. Ma csak a gólkülönbség volt kérdéses.

VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (BELGRÁD)
NŐI TORNA, 4. FORDULÓ
A-CSOPORT

Portugália - Magyarország 0-25 (0-9, 0-6, 0-4, 0-6)

4. negyed: ebben a 8 percben is lőttünk hatot, így a vége 0-25 lett! Kisteleki és Czigány kétszer, Illés és Garda lőtt gólokat ebben a játékrészben. Jó kis edzőmeccs volt, hétfőn jöhetnek az oroszok!

3. negyed: Bujka Barbara 5 méteresből szerezte meg a negyed első gólját, 0-16, majd Kesthelyi, Bujka és Szűcs is betalált, 0-19.

Szünet

2.negyed: ugyanott folytatódik minden, ahol abbamaradt az első 8 perc végén. Ebben a játékrészben Tóth I. kétszer, Czigány, Illés, Garda, Kisteleki volt eredményes.

1. negyed: Takács Orsolya hamar bevette az ellenfél kapuját, vezetünk! Szűcs Gabriella is betalál, már 0-2, aztán megint ő, már 0-3. Kisteleki Hanna is eredményes, 0-4. Az ellenfél semmilyen ellenállást nem fejt ki, most Antal Dóra lőtt gólt, 0-5. Keszthelyi Rita lőtte a hatodikat, Bujka Barbara pedig a hetediket és a nyolcadikat is belőtte. A negyed végén Keszthelyi még egyszereredményes volt, így 0-9 a vége.