Női vízilabda: Magyarország Európa-bajnok!!!

Szita Róbert tudósítása • 2016. január 22., péntek •
Ma este feltette az i-re a pontot Bíró Attila szövetségi kapitány csapata. A belgrádi Európa-bajnokság döntőjében a hollandokat 9-7-re győzték le Keszthelyi Ritáék, ezzel ott lesznek az olimpián a mi lányaink! A frisss.hu ÉLŐben tudósított a fináléról.

Magyarország - Hollandia 9-7 (3-3, 1-2, 3-2, 2-0)

Magyarország megnyerte, és ott lesz az olimpián! Szép volt, lányok!

Negyedik negyed: a hollandok hozzák el a labdát, de az első percben nem esett gól. A második percben sem látunk találatot, páros kiállítást annál inkább, a hollandoknál már ketten is kipontózódtak. Tóth Ildikóóóóóó, VEZETÜNK, 8-7 ide!!! Már csak 4 perc van hátra, de kontrát fújnak a bírók. 3 perccel a vége előtt a hollandok támadnak, d az emberelőnyt sem tudják kihasználni, marad a 8-7 és már csak 2 perc van az aranyig! Másfél perccel az EB döntő vége előtt újabb magyar kiállítás, Antal Dórának kell kijönnie, holland időkérés. Tóth Ildikóóóóóóó, 9-7!!!

Harmadik negyed: a ráúszás után keszthelyi Rita elhozza a játékszert, majd Bujka Barbara, a balkezes center hamar kihasználja ezt és 5-5. Remekül kezdődik ez a negyed, Takács Orsolya révén már mi vezetünk, 6-5, de a holnadok emberelőnyből egalizálnak, 6-6. Percekig nagy küzdelem zajlott, gól nélkül, mert Gangl Edina szenzációsan hárítja a holland kísérleteket, a mutatója megint 70% közeli. És 20 másodperccel a negyed vége előtt a rosszkéz oldalról Kisteleki bebombázza a hetediket, 7-6, de megint az utolsó szekundumban kiegyenlítenek, 7-7 a negyed vége.

2. negyed: Az első 2 percben nem esett gól, majd 5 méterest kaptunk miután Bujka Barbara ellen szabálytalankodtak, a sértett kíméletlen volt, megint mi vezetünk, 4-3. Smit egyenlít, 4-4. Gangl Edina 5 méterest hárít a negyed derekán, de jókor jött ez! Genee távoli lövésénél azonban már Edina sem tud segíteni, 4-5, először vezetnek a ,,tulipánosok". Nagyon éles meccs, Bíró Attila időt kér, kell most a muníció! A félidőben marad a 4-5,

1. negyed: az első ráúszás  után a hollandoké a labda, ám hamar megszerezzük a labdát, de nem tudjuk kihasználni az emberelőnyt. Aztán Gangl Edina véd, ésa fordulásból Antal Dóra vezetést szerez, 1-0!!! A másik oldalon a hollandok kihasználják az emberelőnyt, így 1-1. Ezután Kisteleki Hanna lőtt óriási gólt, megint mi vezetünk, 2-1, de nem sokáig, mert Genee egalizál, 2-2. Percekig nem esett találat, de Illés Anna megint vezetést szerez, 3-2, de az utolsó másodpercben a hollnadok kiegeynlítenek, 3-3 a vége az első 8 percnek.

20.15 - De most már jöjjön a finálé, már szólnak a Himnuszok! Ne menjenek sehová, hajrá lányok!

Horvátország–Törökország 12–4

20.10 - Jó estét és magyar gólokban gazdag női vízilabda EB döntőt kívánok minden kedves sportrajongónak! Mindjárt kezdődik a hölgyek kontinens_bajnoki fináléja. Már tart a csapatok bemutatása.