Kiütés kézilabdában: Kozma Szerszám-SZKKA - Körmendi DMTE 38-13

Szita Róbert helyszíni tudósítása - Fotó: Tóth Arnold • 2015. október 17., szombat •
A szombathelyi lányok vasi rangadót játszottak a női kézilabda NB II északnyugati csoportjában a körmendi csajokkal. Az álmos kezdés után hamar kialakult a magabiztos fölény, a vége pedig kiütés lett. A frisss.hu ÉLŐben tudósított az Egyetemi Sportcsarnokból.

Kozma Szerszám-Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia - Körmendi DMTE 38-13 (23-8)
női kézilabda NB II északnyugati csoport, Szombathely - Egyetemi Sportcsarnok

A Kozma Szerszám-SZKKA a Tömő - Gethu, Császár, Mayer, Pukler, Gaylhoffer, Szendrei összeállításban kezdett, de csereként pályára lépett Szovák, Jurik, Csépke, Szecsődi, Győrffy, Mórocz, Jámbor, Gerencsér és Cser is.

60' - A ,,cséká", Jámbor Réka is szétszaggatja a körmendiek hálóját, de Cser Dóra és Csépke is eredményes volt. A lefújáskor 38-13 állt az eredményjelzőn, szép volt, lányok!

55' - Gerencsér Zsófia és Csépke Dominika is betalált, így 34-11 az állás, amikor már csak 5 perc van hátra.

50' - Győrffy, és Mórocz góljai után újra időt kért a körmendi tréner. Császár Zsófia nagyon jól és pörgősen irányítja a hazai gárdát., 32-11.

45' - Győrffy (2), Császár góljaival már harmincnál (!!!) járnak a szombathelyi lányok, 30-10.

40' - 27-10 a Kozma Szerszám-Szombathelyi KKA javára.

35' - A második játékrész első 5 perce után 25-9-re módosult az állás. A hazai kapuban Szovák Viktória véd.

Szünet

30' - Mayer (2), Császár és Pukler (2) növelte a hazai gólok számát, Pukler már hét találatnál jár, 23-8.

25' - Mayer (2), és Pukler (2) góljaira egy körmendi válasz érkezett, 18-8.

20' - Pukler (2), Császár és Mayer jóvoltából ezekben a pillanatokban csak a szombathelyiek voltak eredményesek, nagyon ellépett Bölöni Roland együttese, 14-6.

15' - Gethu, Gaylhoffer és Mayer révén 3 gólt szerzett a hazai csapat ebben az 5 percben, az ellenfél is lőtt kettőt, 10-6.

10' - Ezekben a percekben Császár Zsófia, és Pukler Glória dobott gólt, majd Oláh Sándor kért időt a körmendi lányoknak. Jót tett nekik a kis szünet, mert azonnal szépítettek, de Császár újabb 2 találata elvette a kedvüket, 7-4.

5' - Álmosan kezdett a hazai csapat, a körmendi vezetés után Szendrei Barbara lőtte az első szombathelyi gólt, majd Gethu és Szendrei újra betalált, 3-2.

A felnőtt meccs előtt a juniorok 34-13-ra nyertek.

17.55 - Jó estét, szombathelyi gólokban gazdag kézilabda-élményt kívánok minden kedves olvasónknak. Vasi kézilabda rangadó következik.