Női kézilabda: Minimális vereség idegenben

SzR-facebook.com • 2015. március 13., péntek •
Hiába voltunk jobbak az első játékrészben, sok volt a hiba a végjátékban és nehéz volt követni a játékvezetők ítéleteit, akik összesen 20 perc kiállítást ítéltek a Haladás VSE ellen, ami sokkoló, főleg, hogy az utolsó percben passzív játéknál azért állították ki Mórocz Alexandrát, mert nem engedte elvégezni a szabaddobást. Összességében kiélezett mérkőzésen nyert az erősen támogatott hazai csapat - olvasható a zöld-fehér lányok közösségi oldalán. Péntek este Mosonmagyaróváron szenvedett egygólos vereséget a Haladás VSE...

NBI/B Nyugati csoport, Felnőtt, 19. forduló:
MOSONMAGYARÓVÁR II. - HALADÁS VSE 29 : 28

HALADÁS VSE: Simona Hajduk, Tömő Alexandra (kapusok) – Pukler Glória 8, Bolfán Nikolett, Mayer Maja 9/3, Doncsecz Dorina 1, Csire Fanni, Debreczeni Luca 1, Mórocz Alexandra, Gerencsér Zsófia, Szendrei Barbara 2, Császár Zsófia 3, Gaylhoffer Ildikó 2, Pados Mónika 2. Edző: Bölöni Roland

Alaposan meglepte a Mosonmagyaróvári csapatot a három-hármas védekezéssel Bölöni Roland, hiszen sok mozgásokkal labdákat halásztak a mieink, s rendre góllal fejezték be támadásaikat, így lett a félidő felére öt gólos előny (2:7). A hazaiak sokat tördelték a játékot, de mégis, néha indokolatlanul tőlünk állítottak ki két percre. Mindezek ellenére sikerült növelni az előnyt, mert támadásban jó döntéseket hoztunk. Igaz a félidő végén hibázgattunk, így is előnnyel mehettünk szünetre (10:14).
A második félidőben a szöges ellentéte történt a pályán az első tíz percben, mint ami az elején, a hazaiak rohantak, mi pedig nagyon sok labdát adtunk el ebben a szakaszban, így aztán át is vette a vezetést a Mosonmagyaróvár (23:20). Sok volt a hiba nálunk a végjátékban és nehéz volt követni a játékvezetők ítéleteit, akik összesen 20 perc kiállítást ítéltek ellenünk ami sokkoló, főleg, hogy az utolsó percben passzív játéknál azért állították ki Mórocz Alexandrát, mert nem engedte elvégezni a szabaddobást. Összességében kiélezett mérkőzésen nyert az erősen támogatott hazai csapat.