Megérdemelt győzelem Sopronban: Haladás - Vasas 2-1

Szita Róbert tudósítása - Fotó: Tóth Arnold • 2016. április 06., szerda •
Ma este a Vasast fogadta a Haladás. Az OTP Bank Liga 29. fordulójában Sopronban nehéz meccs várt a zöld-fehérekre, hiszen a kiesés elől menekülő fővárosiak még vezetést is szereztek, ám jött Németh Márió és Gaál Bálint és fordított a Hali. Fotónk a legutóbbi, Vasas elleni hazai meccsen készült. Az eredmény alakulását velünk követhette.

Haladás - Vasas 2-1 (0-1)

OTP Bank Liga 29. forduló - Sopron, 1000 néző

90' + 4' - VÉGE A MECCSNEK! Megérdemelten nyert a Haladás, és valljuk meg őszintén nagyon kellett már ez a 3 pont. Szép volt, fiúk!

Közben kiszállt Pavlov, aki pár perc alatt begyűjtött 2 sárgát is.

90' - Mindjárt kiderül, mennyi a ráadás. 4 perc!

81' - T. Wils szabadrúgása okozott veszélyt.

76' - A Hali is cserélt Németh Máriót Medgyes Zoltán váltotta.

74' - Martinez lőtt 18 méterről kapura, és nem sokat tévedett.

66' - Változtat a Vasas, gólt kellene rúgniuk, Könyves és Novák érkezik.

63' - FORDULT A KOCKA, GAÁÁÁÁÁL! Iszlai ívelésébe Gaál Bálint fejelt bele, a játékszer pedig Hermány föltött landolt a vasas hálójában, 2-1!!!

56' - GÓÓÓÓÓL, MÁRIÓÓÓÓÓ! Williams ugratta ki a házi gólkirályt, aki higgadtan lőtt a jobb sarokba, 1-1!!!

Mészöly cserélt Kovács L. helyett Jánvári futott ki a gyepre.

46' - Itt vagyunk újra, megkezdődött a második játékrész, remélhetőleg böldogabbak leszünk 45 perc múlva, mint most.

45' - Gaál lőtt kapura az utolsó pillanatokban, de gyenge is volt és középre is ment, nem volt nehéz feladat Hermány számára.

40' - A gól után felpörgött a meccs, a Hali támad, a Vasas kontrázik.

38' - Megint C. Müller, de most fölé tekert.

37' - GÓÓÓL, VEZET A VASAS!!! C. Múller a kezdőkörből ívelt a kint álló Király fölött a kapuba, 0-1!!!

25' - Most berecz veszélyeztetett, de Király kiöklözte.

22' - Müller rögzített lövésébe Debreczeni fejelt bele, de Királynak ez is könnyű zsákmány lett.

20' - Ezekban a percekben változott a kép, most a Halinál pattog többet a labda.

15' - Korcsmár fejelte ki Németh Márió szabadrúgását.

10' - Némileg többet támad a Vasas, de helyzet még egyik kapu előtt sem alakult ki.

8' - Williams lövését védte Hermány.

1' - Elkezdődött a meccs. A Haladás 4 légióssal lép pályára, ez azt jelenti, hogy elköszönhet egy ,,kis" pénztől.

A hazai kispadon Rózsa - Jánvári, Gyürki, Nagy P., Schimmer, Popin és Medgyes foglal helyet.

Haladás: Király - Angyal, S. Wils, Iszlai, P. Bosnjak - T. Wils, Kovács L. (Jánvári 46'), Németh M. (Medgyes 76') - Martinez (Gyürki 86'), Gaál, Williams
Vasas: Hermány - Szivacski, Korcsmár, Debreczeni, Hangya - C. Müller (Pavlov 69'), Vida M., Berecz, Risztevszki, Remili (Könyves 66') - Ádám (Novák 66')

Most már ne menjnek messzire, hamarosan kezdődik a meccs, jönnek a csapatok.

Mészöly Géza vezetőedző a múlt heti felcsúti meccsel elégedett volt és ebből táplálkozva küzdelmes és győztes meccset vár, pedig Halmosi 5 sárga, Jagodics, Fehér, Petró és Ugrai pedig sérülés miatt nem állhat rendelkezésére.

18.45 - Jó estét és Hali-gólokban gazdag zöld-fehér győzelmet kívánok minden kedves sportrajongó olvasónknak!