Martinez, Rocchi, és Radó góljaival NB I-es maradt a Haladás!

Szita Róbert • 2015. május 30., szombat •
A labdarúgó OTP Bank Liga 2014/2015-ös idényének utolsó fordulójára maradt a kérdés eldöntése: első osztályú csapat marad-e a Haladás? A sorsdöntő mérkőzésen viszonylag egyszerű volt a képlet, ha nyernek a zöld-fehérek, akkor teljesen mindegy mit játszanak az azonos pontszámmal álló dunaújvárosiak, Halmosiék bennmaradnak. A Rohonci úton Martinez tizenegyesével, Rocchi és Radó szenzációs góljával magabiztosan nyert a Hali és ezzel biztos bennmaradó. A frisss.hu online közvetítést adott a meccsről, melynek végeredménye: Szombathelyi Swietelsky-Haladás - Puskás Akadémia FC 3-0!!!

Szombathelyi Switelsky-Haladás - Puskás Akadémia FC 3-0 (1-0)

Szombathely, 3087 néző

A meccs után percekig zúgott a ,,Mindenki Szombathelyi!" MEGÉRDEMELTÜK, SZÉP VOLT FIÚK!!!

90' + 2' - VÉGE A MECCSNEK, NYERT A HALADÁS ÉS EZZEL TOVÁBBRA IS VAN NB I-ES CSAPATA SZOMBATHELYNEK!

88' - EZ MÁR A HARMADIK!! Radó lépett ki a védők közül, kicselezte a kapust és laposan gurított a hálóba, 3-0!!!

85' - MINDENKI SZOMBATHELYI!!!

80' - KETTŐ NULLA! Radó lépett ki a labdával pompásan tálalt Rocchi elé, aki alápörgetett a labdának és első labdaérintésével bebiztosította a győzelmet, 2-0!!!

78' - Rocchi a pályán!

76' - Gaál hagyott ki egy nagy helyzetet.

75' - A Puskás visszaállt, újra játszik a Hali.

71' - KIÁLLÍTÁS! Lencse szabálytalankodott, megkapta második sárgáját is, villant a piros lap!

70' - Meddő mezőnyjáték zajlik, a közönség harsányan buzdítja a hazaiakat.

Közben a Paks vezetést szerzett, tehát egyre biztosabb a bennmaradás.

65' - Radó cselezte be magát a büntetőterületre, középre gurított, de Martinez lekésett.

62' - Két szöglettel mutatja a Puskás, hogy ő is a pályán van.

57' - Csere: Schimmer le, Anygal be.

53' - Éledezik a Puskás. Tischler kanyarította mellé a labdát.

51' - Sokat áll a játék, a kapuk nem forognak veszélyben.

46' - Elkezdődött a bajnokság utolsó félideje. Csere nem volt.

A másik két találkozó állása 0-0, vagyis jelen állás szerint a 14. helyen végez és NB I-es marad a Haladás.

45' + 1' - Vége az első játékrésznek, megérdemelten vezet a Haladás. Szünet.

45' - 1 percet hosszabbít a játékvezető.

35' - Meddő mezőnyfölényben játszik a Hali.

27' - VEZET A HALI!!! Több perces felcsúti reklamálás után Martinez futott neki a labdának, gól, 1-0!!!

25' - Szép hazai támadás végén Radót elütötték a 16-oson belül, 11-es!!!

24' - Halmosi fejesét mentették szögletre.

20' - Hazai védelmi hiba után Tischler lőhetett kapura, ami inkább beadás lett, de mindenki lekésett róla.

16' - Egy hazai szabadrúgás után Gaál fejelt kapura, de megint a helyén állt a portás.

13' - Radó kapott mesteri labdát, megpróbálta átemelni a kapuson, de Danilovics belekapott. Nagy helyzet volt.

8' - Kezezés után Radó végezhetett el szabarúgást, de a sorfalról lepattant, Martinez harcolta ki a szögletet ezután, de ez már nem volt veszélyes.

ZÚG A HAJRÁ HALI!!!

4' - Az első Hali helyzet végén Radó számította el a beadást.

3' - A felcsútiak léptek fel támadólag. Fiola lövését tenyerelte ki Rózsa.

1' - Elkezdődött a szezon legfontosabb meccse. Radó indította útjára a labdát.

A kezdőrúgást a 24-dik születésnapját ünneplő Varga Dávid végezhette el.

A speciális olimpikonok is a pályára vonultak, a Rohonci útra a zsirai intézet lakói látogattak el.