Magyar Kupa: Pénzügyőr SE – Haladás 1-3

Szita Róbert tudósítása • 2015. szeptember 23., szerda •
Az NB III-ban szereplő Pénzügyőr volt a Szombathelyi Swietelsky-Haladás mai ellenfele a labdarúgó Magyar Kupa 2. fordulójában. A szerda délutáni meccsről a frisss.hu online tudósított. Fotóink a Pasaréti úton készültek.

Pénzügyőr - Haladás 1-3

Pénzügyőr: Lékai – Szabó B., Buzás (Tóth Zso. 53'), Luczek, Kovács D. – Karvalics, Lannert, Gyürki (Rabatin 74'), Sztrunga, Varga-Sebestyén, Iflinger (Feil 68')

Haladás: Rózsa – Schimmer, Fehér, Jagodics, Jánvári – Batarelo (Szőke 85'), Iszlia - Gaál, Gosztonyi (Németh M. 68'), Medgyes – Popin (Garda 72')

90' - SZŐKE ÁLLÍTJA BE A VÉGEREDMÉNYT, 1-3!!! Vége a meccsnek, megérdemelten jutott a 32 közé a Haladás.

77' - Schimmer lő mellé.

75' - Cserék özöne zajlik.

65' - Megnyugodhat a Haladás, most már Iszlaiék irányítanak, Gaál kapufája jelzi, hogy fölényben a szombathelyi csapat.

57' - ÚJRA VEZET A HALADÁS!!! GAÁL! Medgyes-Popin akció végén Gaál Bálint fejelt a hazai kapuba, 1-2!!!

55' - Hidegzuhany. Egyáltalán nem látszik, hogy emberelőnyben játszik a Haladás.

50' - KIEGYENLÍT A PÉNZÜGYŐR!!! Jánvári hibája után Luczek használta ki a lehetőséget, 1-1!!!

48' - Gosztonyi hagyja ki a kihagyhatatlant.

46' - A Pénzügyőr kezdi a második félidőt.

45' - Megnyugodhat a Haladás, reméljük, hogy a második játékrészben bebiztosítjuk a győzelmet.

39' - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! VEZET A HALI!!! ISZALI BENCE, 0-1! Tizenegyesből szerez vezetést a Haladás, miután Kovács D. a tizenhatoson belül szabálytalankodott gólhelyzetben, utosló emberként. Piros lapot kapott a fővárosi zöld-fehér védő.

33' - Veszélyes Pénzügyőr támadások jegyezhetünk fel, előbb Iflinger cselezi be magát a büntetőterületre, de Schimmer menteni tud, aztán Sztrunga lövésénél kell Fehérnek szerelni.

31' - Gaál kilépett a védők közül, Lékai kapus a tizenhatos sarkánál elütötte, de a játékvezető sípja néma maradt.

30' - Popin majdnem mindenkit kicselezett, de a lövés előtt még odaért a hazai védő.

27' - Most újra a Haladás irányítja a játékot, egymás után jönnek a támadások, de a gól még hiányzik.

23' - Az ötödik szombathelyi szöglet után Jánvári fejel alig mellé.

21' - Medgyes kavarja meg a hazai védelmet, de szögletre mentenek.

17' - Iflinger lvése száll alig mellé.

15' - Leül a meccs, még mindig nagy a meleg. Annyi már most megállapítható, hogy nem lesz sétagalopp.

8' - Kontrákra épít a hazai csapat, most éppen Varga-Sebestyén lő mellé.

5' - Mezőnyfölényben játszanak a szombathelyi zöld-fehérek, a budapesti zöld-fehérek pedig védekeznek, most éppen Medgyes iramodik meg a szélen, de szabálytalankodnak ellene.

3' - Két szögletet is rúgott a Hali az első 2 percben.

1' - A kezdőrúgást mintegy ötszáz néző előtt a II. kerületi polgármester, Láng József végezte el, majd a Haladás indította 90 perces útjára a labdát.

14.59 - Igazi sportünnep van a Pénzügyőr pályáján, a NAV és a kerület vezetői mellett a Szőke Szikla, Mészöly Kálmán is megjelent. A csapatok a pénzügyőrség indulójára vonulnak a pályára.

A cserepadon Gyurján M., Keresztes, Garda, Szőke, Nagy P., Németh M. és Angyal foglal helyet. Király, Halmosi, Bosnjak, és a Wils testvérek pihennek, Martinez és Ugrai sérült.

14. 55 – Itt van a Hali összeállítása, mindjárt kifutnak a csapatok.

14.50 – Mészöly Gézától a meccs előtt megtudtuk, hogy ezen a kupameccsen is azoknak a játékosoknak ad inkább lehetőséget, akik a bajnokságban nem vagy alig jutottak eddig szóhoz. A szombathelyi mester támadó futballt és gólerős játékot ígért, reméljük igaza lesz.

14.45 – Jó napot és Hali-gólokban gazdag délutánt kívánok a fővárosi Pasaréti útról. Magyar Kupa meccs következik, az NB III közép-csoportjában, a 4. helyen tanyázó Pénzügyőr SE fogadja az NB I 2. helyén álló szombathelyieket.