Magabiztos hazai győzelem: Falco – Jászberény 108-81

SzR-HCs • 2015. január 06., kedd •
Tizenkét bajnoki meccs nyolc győzelme és négy veresége után, kedd este a jászberényieket fogadta a Falco KC csapata. Az idei első bajnokin jól játszottak a sárga-feketék és a 27 pontos Dukics vezérletével magabiztos győzelmet arattak. Kálmán László vezetőedző csapata ezzel a sikerrel megerősítette pozícióját a férfi kosárlabda NB I. ,A' csoportjának élmezőnyében.

A férfi kosárlabda élmezőnyének is véget ért a téli szünet. A forduló előtt negyedik helyen álló hazaiak a tabella kilencedik helyen tanyázó, légiósok nélkül érkező jászberényieket fogadták. Kálmán László ,,fiai” jól kezdtek, az első negyed végén 29-23-at mutatott az eredményjelző. A második negyedben sem változott különöswbben a játék képe, így a nagy szünetre 15 pontos hazai előnnyel, 56-41-es állásnál vonultak öltözőbe a csapatok.
A harmadik negyed első perceiben a kilencedik helyen álló vendégek még jobban leszakadtak, a 3. perc végén már 22 pontra (68-46) duzzadt a szombathelyiek fölénye. A játékrész hátralévő szakaszában sem tudott újítani a vendégcsapat, az előny nem csökkent, sőt, 85-62 volt az állás az utolsó negyed megkezdése előtt.
A negyedik játékrészben még tovább növelték az előnyt Perl Zoltánék. A végén csak az volt a kérdés, meglesz-e a száz pont. Will révén már 5 perccel a meccs vége előtt meglett, ekkor 100-74 volt az állás.
Az ezer sebből vérző vendégek ellen az utolsó percekben a szombathelyi csapat fiataljai is lehetőséget kaptak, a végeredmény 108-81 lett.

Falco-Trend Optika KC Szombathely - Jászberényi KSE 108-81 (29-23, 27-18, 29-21, 23-19)