Kosárlabda a csúcson: Falco KC - Paks 81-61

Szita Róbert tudósítása - Fotók: Hornyák Emőke • 2015. október 16., péntek •
Újabb hazai meccset és újabb rangadót játszottak a Falco KC kosárlabdázói. A péntek esti összecsapáson már parkettre léphetett Cameron Rundles is, de így is nagyon nehéznek tűnt az eddig hibátlan paksiak elleni fellépés. Aztán szinte végig vezetve, magabiztosan győzött a Falco. A legeredményesebb a 19 pontos Wright volt, a frisss.hu élőben tudósított.

Falco KC Szombathely – Atomerőmű SE 81-61 (19-14, 18-19, 27-21, 17-7)

Aréna Savaria, 2000 néző
V.: Kapitány G., Török R., Jakab L. (Benczur L.)

A negyedik negyedben Butorac indította a pontgyártást, 66-54, aztán 71-59 lett. Aztán megállt a pontgyártás, hiszen még 4 perccel a vége előtt is ennyit mutatott az eredményjelző. Aztán 73-61 az állás, amikor már csak 3 perc van hátra. És eldőlt a meccs, óriásit játszik a végén a Falco és simán nyer a szombathelyi csapat, 81-61 a vége.

A harmadik negyed a Falconak indul jobban, tripla is sikerül, 2 perc után már 43-36. Aztán 54-49-re feljött a z ASE, ekkor Kálmán László időt is kért. Megérte, hiszen simán nyertük ezt a negyedet is, 27-21-re hoztuk ezt a tíz percet. 64-54-gyel várjuk az utolsó negyedet.

A második negyed elején zárkózik az ASE, 21-18, majd a negyed közepén már megfordítja a meccset is, 23-27. Aztán újabb hatalmas fordulat, Váradiék nagy rohanása után újra a hazaiak vezetnek, 37-33.

Az első negyed első pontjait a sárga-feketék szerezték és az első három szenzációsan sikerül, 9-2 ide. A lendület nem tört meg, sőt, három perccel a negyed vége előtt már 17-10. Aztán kicsit magához tér a Paks, és a kis szünetre 19-14-gyel tértek pihenőre a csapatok.

18 óra - Itt vannak a kezdőcsapatok.

Falco: Rundles – Butorac – Váradi – Bognár – Wright. Csereként Comagic, Bognár és Simon jutott szóhoz.

ASE: Dunn – Medve – Barnies – Szabó Zs. – Rakocsevics.

17.55 - Jó estét, sárga-fekete kosarakban gazdag kiváló sportélményt kívánok minden kedves sportraongó olvasónknak.