Hosszú és Cseh ezüstéremmel búcsúzott Riótól, Kapás és Márton is bronzérmes!

SzR-nso - Fotó: MTI • 2016. augusztus 13., szombat •
Negyedik érmét 200 méteres hátúszásban gyűjtötte be az Iron Lady. Cseh Laci is ezüstéremmel gazdagodott, Kapás Bogi mellett pedig a súlylökő Márton Anita is bronzot nyert.

Az atlétika versenyei is elkezdődtek pénteken Rióban. Márton Anita súlylökő mellett Kővágó Zoltán diszkoszvető is döntőbe jutott, utóbbiról ITT már írtunk.
Pontban 3 órakor kezdődött a női súlylökés döntője. Márton Anita fantasztikusan versenyzett és óriási meglepetésre 19.87 méteres hatalmas országos rekorddal megszerezte a nagyon előkelő bronzérmet. Az olimpiai bajnok az amerikai M. Carter lett, az ezüstöt az új-zélandi Adams szerezte meg.

3 óra 3 perckor kezdődött a női 200 m hát döntője Hosszú Katinkával. A háromszoros olimpiai bajnok rajtolt  legjobb reakcióidővel (0,59). Katinka 50 méternél 29.53-mal fordult, majd 100 méternél 1.00.90-et mutatott az óra Dirado feljött, de 150 méternél 1.32.72-vel még mindig ő vezetett, aztán a célba már az amerikai Maya Dirado csapott be, ideje 2.05.99-cel, Katinka 6 századmásodperccel mögötte érkezett, ezüstérem! Ezzel 3 arany és 1 ezüst lett Katinka termése.

3 óra 12 perckor a férfiak 100 méteres pillangó döntője következett Cseh Lászlóval.és a 22-szeres olimpiai bajnok Michael Phelpsszel. A start jól sikerült, 50 méternél Schooling vezetett, Laci a 4. helyen fordult, a szingapóri fölénye egyre nőtt és 50.39-cel nagyon magabiztosan nyert, Cseh Laci, Phelpsz és LeClos pedig hármas holtversenyben ezüstérmes!

3 óra 20 perckor a női 800 méteres gyorsúszás döntőjében ugrott a medencébe Kapás Boglárka. K. Ledecky verhetetlennek tűnik, Bogi éremesélyes, nézzük a döntőt!

Bogi rajtolt a legjobb reakcióidővel, de Ledecky azonnal élre állt. 200 méternél a 4. helyen, 300 méternél pedig a 3. helyen, akárcsak 400-on, amikor 4.07.57-et mutatott az óra. 500 méternél 5.10.05-tel a 2. helyre jött fel, majad 6.12.86-tal is a 2. helyen állt 600 méternél. Kapás Bogi 700 méternél is a 2. helyen fordult, de nagyon szorosan mögötte volt a brit úszónő.

A célba világcsűccsal csapott be K. Ledecky, 8.04.79-cel, a brit Carlin lett a második, míg Bogi 8.16.37-tel, majdnem 3 másodperces új egyéni és országos csúccsal bronzérmes.

A magyar versenyzők ezzel 5 arany, 3-3 ezüst- és bronzéremmel állnak a nemzetek éremtáblázatán.

A mieink további pénteki eredményeit és a nap olimpiai bajnokainak névsorát ITT böngészheti.
A mieink szombati versenyprogramjáról pedig IDE kattintva olvashat.