Horváth Zoltán emlékére: Falco KC Szombathely - Alba Fehérvár 83-72

Szita Róbert tudósítása - Fotó: Hornyák Emőke • 2015. szeptember 18., péntek •
A hazai kosárlabda fővárosa ezen a hétvégén Szombathely. A vasi megyeszékhelyen a férfi csapatok mellett a női kosárlabdázók is összemérik erőiket. Szombathely városa 1,7 millió forinttal támogatja a VI. Horváth Zoltán Kosárlabda Emléktornát, amellyel méltó módon kívánnak emléket állítani Cecének, az "Égi Centernek".

A Horváth Zoltán Kosárlabda Emléktornán a házigazda Falco mellett az Alba Fehérvár, az Atomerőmű SE és a szlovák Komarno küzd meg egymással. A torna első meccsén a Komárno 90-79-re legyőzte az Atomerőmű csapatát és ezzel bejutott a holnap esti fináléba. A Falco játékosai a bemutatásra mndannyian 18-as mezben futottak ki.

Falco KC Szombathely - Alba Fehérvár 83-72 (25-17, 20-23, 18-14, 18-18)

Az első negyedben Bognár Kristóf szerezte az első pontokat, majd 2-0 után 6-1, aztán 8-3 és 11-5 is a sárga-feketék előnyét mutatta. A vendégek 18-10-nél kértek először időt, de ez sem segített. A negyed végén a 222 cm magas Dobos László is a Falco csapatát erősítette már. Nyolc pont az előny az első negyed végén.

A második negyedben minden ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. 28-17-r eis vezettek már Kálmán Láűszló ,,fiai", de a fehérváriak nem adták fel, és 41-35-nél már a szombathelyiek éltek a játékmegszakítás jogával. Aztán a meccs 18. percében ,,felrobbant" az aréna, Cecét mutatta a kivetítő és 2 percen keresztül zúgott a vastaps. A negyedet ugyan elveszítette a hazai csapat, de összesítésben mi nyertük a félidőt, 47-40. Butorac 11 pontjával a legeredményesebb hazai játékos.

A harmadik negyedben is a Falco szerezte az első duplát, ez jó jelnek számít. Az első öt percben nagyon megrázta  magát a Falco, és pillanatok alatt 13 pont lett az előny, 57-44. Ezután felkapaszkodott az Alba Fehérvár, 63-51 is volt, aztán a negyedet végül 18-14-re nyerték meg a sárga-feketék. 65-54-es állásnál fordulunk rá az utolsó 10 percre.

A negyedik negyed Simon duplájával kezdődött, majd 67-61-re feljöttek a vendégek, ekkor a mezőny legmgasabb játékosa, Dobos kapott a térdéhez, és nagy fájdalmak közepette lesántikált. 72-65-nél Kálmán László időt kért, mepróbálta felrázni a sárga-feketéket. Jókor jöttek Butorac duplái, ezzel lett 78-65, azonnal cserélt és időt kért a fehérvári edző. Már csak 3 perc volt hátra a meccsből, amikor már a közönség is azt érezte megvan a meccs, jöhet a holnapi döntő. 81-68-nál még megpróbálta B. Dzunic felfrissíteni a vendégeket, de ez már túl késő volt. A negyed 18-18, a végeredmény 83-72 lett, a meccs legeredményesebb játékosa Butorac (Falco) lett 18 ponttal.

Holnap este 18 órakor a Komárno lesz a Falco ellenfele a fináléban.