EGIS Körmend: Hazai vereség és továbbjutás

Frisss • 2016. november 23., szerda •
Többször is vezettek a hazaiak, de a negyedek végét jobban bírták a vendégek.

Teo Cizmic legényéségének kemény mérkőzésen kell megmutatni, hogy érdemesek a továbbjutásra. Hollandiában remekül játszottak Ferencz Csabáék, de akkor nem sikerült a bravúr és 5 pontos vereséget szenvedett a Rába-parti gárda. Ezúttal hazai környezetben kell megtenniük, amit megkövetel a haza, nevezetesen: nyerni és a csoportból továbbjutni.

A folytatásban a második negyed elején tapasztalt kemény védekezésre lesz szükség, valamint arra, hogy a támadásokat végigjátszva szerezzünk kosarakat. Utóbbi tekintetében sajnos nem álltunk túl jól, hiszen sok pontatlan dobást engedtünk el.

Hiába kezdte az összes negyedet jobban a hazai csapat, a vendégek mindig tudtak újítani. Amikor kellett a zónavédekezést dobták át, máskor a palánk alól szereztek pontokat a holland kosarasok. Petty remekül szervezte a játékot és ponterősen is játszott, azonban amikor eltűnt a mezőnyben bizony akadozott a gépezet. A nagy tétnek köszönhetően a hibaszázalék is nagyobb volt az átlagosnál és persze a játékvezetésbe is bele lehetett kötni. Néha az egyértelmű faultokat sem fújták be a sípmesterek, máskor egy kérdéses szituációt ítéltek meg másként. A vereség ellenére továbbjutott a Körmend, hiszen 7 pont különbséggel veszítet, ami elegendőnek bizonyult.

EGIS Körmend - Donar Groningen
72-79
(22-19, 10-15, 23-21, 17-24)

Körmend: Petty 31/15, Smith 10/6, Ferencz -, Loveridge 6, Csorvási 2.
Csere: Allen 17/9, Saddler 6/3.
Vezetőedző: Teo Cizmic
Groningen legeredményesebb játékosai: Leter 26/18, Cunningham 15/3, Slagter 12/12.

4. negyed:
Fej-fej mellett haladtak a csapatok egészen a 35. percig, azután ellépett ellenfelétől a Groningen. Teo Cizmic időkéréssel próbálta rendezni a sorokat - kevés sikerrel. Egymás után potyogtak a holland triplák, így ismét jöhetett egy hazai timeout. Petty vette hátára csapatát és faragta le a 10 pontos hátrányt. A végére 7 pont lett a különbség. Végeredmény: 72-79

3. negyed:
Ezt a játékrészt is a hazaiak kezdték jobban, talán Cizmic mester monológja megértő fülekre talált, mert Petty és Allen ismét vállukra vették a csapatot. Persze a hollandok is próbálnak mindent megtenni. Úgy fest, hogy Leter megoldhatatlan problémát okoz ma este. S ahogy lenni szokott az utolsó percben megint leadtuk az előnyt, sovány vigasz, hogy a záró negyed egálról indul. 55-55

Pontszerzők:
Körmend: Petty 13/6, Smith 10/6, Allen 7/3, Csorvási 2.
Groningen: Leter 18/12, Pasalic 8, Cunningham 4, Dourisseau 2, Fieler 2.

2. negyed:
Zúg a vastaps a Somogyi Béla sportcsarnokban, hiszen 5 perc telt el és az ellenfélnek nem sikerült kosarat dobni. Smith triplája után pedig zúgott a "Tíz, tíz..." rigmus! A vendég szurkolók sem hiszik amit láttak, egykedvűen nézik a csapatuk szenvedését. A félidő végére aztán fordult a kocka, mert Leter és Pasalic vezérletével átvette a vezetést a Groningen. Ejnye! 11 pontos előnyt adtunk le! A félidőben: 32-34

1. negyed:
Remekül kezdtek a hazaiak, hamar 6-8 pontos előnyre tettek szert. A körmendi oldalon Petty és Smith játszott nagy kedvvel. A holland rivális azonban nem adta olcsón a bőrét és az utolsó percekre faragott a hátrányon. Kicsit keményebb védekezésre volna szükség! 22-19