Vízilabda: Szerbia - Magyarország 13-13

Szita Róbert tudósítása - Fotó: Szabó Miklós • 2016. augusztus 06., szombat •
Döntőnek is beillő csoportmeccsen a szerbekkel kezdtek a férfi pólósok. Benedek Tibor csapata jó játékkal mutatkozott be az olimpián, hiszen a szerbek egyetlen másodpercig sem vezettek ellenünk.

RIO 2016, OLIMPIA, FÉRFI VÍZILABDA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ, A-CSOPORT

Szerbia–Magyarország 13-13 (3-5, 3-4, 3-2, 4-2)

1. negyed: Szívós Márton góljával szereztünk vetetést, de a szerbek hamar egalizáltak. Aztán kihasználva az emberelőnyt Erdélyi Balázs lőtt gólt, 1-2. A szerbek is emberfórt kaptak, ők is kihasználták ezt, 2-2. Az újabb emberhátrányt megúsztuk, nagy Viktor hárított. Harmadszor is vezetünk, Hosnyánszky Norbert révén megint vezetünk, 3-2, A szerbek újra egalizáltak, sőt vezethetek is volna Mandic által, de Nagy Viktor újfent bravúrral hárított. Varga Dénes gyönyőrűen ejtett a szerb kapuba, megint itt az előny, 3-4. Az utolsó percben megint emberelőnybe kerültünk, a szövetségi kapitány időt is kért, Vámos Márton pedig belőtte az ötödiket is, 3-5.

2. negyed: a szerbek hamar szépítettek, de Varga Dániel büntetőből újra kettőre növelte a fölényt, 4-6. Manhercz a hetedik, aki betalál a magyarok közül és már hárommal (!!!) vezetünk, 4-7! Szívóst kiállítják, szerbek bedobják, 5-7. Zalánki a nyolcadik lövi, varga Dénes kiáll, szerbek időt kérnek 5-8-nál. mandic szépített, 6-8. Ezúttal a háromszoros olimpiai bajnok Benedek Tibor kért időt, 21 másodperc van hátra. Addig nem vártunk, mert 1 másodperccel a vége előtt Kis Gábor is gólt lőtt, ő a kilencedik, aki eredményes, 6-9. Szuper teljesítmény!

Szünet

3. negyed: a szerbek kapust cseréltek, Hosnyánszkyt ez nem érdekelte, belőtte a saját 2., a mieink 10. gólját, 6-10! Kis Gábor kiállítása után Jaksic szépített, 7-10. Aztán Kist megint kiszórták, már 8-10, majd Cuk egyre hozza fel a szerbeket, 9-10. És még mielőtt kiegyenlítettek volna a szerbek, Szívós kiharcolt egy emberelőnyt, majd Hosnyánszky gólt lőtt, 9-11.

4. negyed: Nikic góljával indult a negyed, 10-11. Kettős emberelőnyből Varga Dénes lőtt gólt, 10-12! Cuk góljával újra szoros, 11-12. 4 perc van hátra a meccsből, de jó lenne egykis NAGY GYŐZELEM!

Szívós harmadik kiállítása után végleg, cserével befejezte. Filipovics emberelőnyt kihasználva egyenlített, 12-12, utoljára 3-3-nál volt egál. 3 perc van vissza.

Aztán Vámos Márton belőtte a tizenharmadikat, újra vezetünk. 2 perc van még. Kivédekeztük, nagy Viktor bravúrja is kellett persze és a szép akác, szóval a kapufa.

48 másodperccel a vége előtt Benedek Tibor időt kért, nagy Viktor helyett Decker a kapuban. A szerbek is kivédekezik, 22 másodperc van hátra. Győzelem vagy döntetlen lesz a vége? 4 másodperccel a vége előtt Filipovics kiegynlített, döntetlen a vége, 13-13. Szép volt, fiúk! A szerbek egy másodpercig sem vezettek.