Vízilabda show: Magyarország – Horvátország 8-5

Szita Róbert tudósítása Fotó: Koszticsák Szilárd/MTI • 2016. január 19., kedd •
Az elődöntőbe jutás volt a tét a kedd esti vízilabda meccsen, ahol az olimpiai bajnok horvát csapat sem tudta megállítani a Benedek legénységet. ÉLŐ közvetítésünkből kiderült, hogy magabiztosan játszva jutottak az EB legjobb 4 csapata közé a mieink.

Magyarország – Horvátország 8-5 (2-1, 3-2, 1-1, 2-1)

EB negyeddöntő, Belgrád

Vége, 8-5-re nyertünk, ott vagyunk az elődöntőben! Szép volt, fiúk!

4. negyed: A miénk a labda a ráúszás után, és 5 méterest harcolt ki az olimpiai bajnok Kis Gábor. Varga Dénes hetedik gólja, 7-4!!! Loncar szépít emberelőny után, 7-5. Erdélyi Balázs megsérül, mert Supno megüti, végleg cserével kiáll, piros lap. Vámos pedig kihasználja és bevágja a nyolcadikat, 8-5.

3. negyed: Most miénk a labda! Három percig semmi, aztán Vukisevic szépít, 5-4. hiába nagyon szívósak a horvátok, Varga Dénes távoli bombái ellen nincs ellenszer, 6-4.  Több gól nem esett.

2. negyed: A labda megint a horvátoké, és Vukicevic kiegyenlít sajnos, 2-2. Fantasztikus góóóól, egy húzás után Hárai Balázs eredményes, 3-2. Nem figyeltünk, Jokovic megint gólt lőtt, ezzel 3-3. Varga Dénes révén újra itt az előny, ez már a 15. gólját szerezte a világ egyik legjobbja, 4-3. Hosnyánszky bevágta az ötödiket is, de milyen távolról, 5-3. A negyed végén 5 méterest hibáztak a horvátok, 5-3-mal mehetünk a nagy szünetre.

1. negyed: A ráúszásnál a horvátok hozták el a labdát, de Nagy Viktor szenzációsan védett, majd a horvát támadást is hárította. Feszült a meccskezdet, 2 perc után sem esett még gól. Aztán Hárai csavarból megtöri az átkot, vezetünk, 1-0!!! Jokovic kiállításakor Hosnyánszky pillanatok alatt gólra váltja az emberelőnyt, 2-0. Petkovic szépít, 2-1, aztán több gól már nem esett az első 8 percben.

20.10 - Már zajlik a csapatok bemutatása.

20.00 - 15 perc múlva kezdődik a meccs, most már ne menjen sehová!

A csapat egyik centere, Hárai Balázs így nyilatkozott a waterpolo.hu-nak:

„El kell felejteni az eddigi mérkőzéseket, teljesen új fejezet kezdődik. Erre kell 100 százalékosan koncentrálni, és ezt is tettük a grúz meccs után, ki-ki a maga módján elkezdett készülni fejben is. Attól függetlenül, hogy vannak most hiányzóik a horvátoknak, egy nagyon összeszedett csapatról van szó, biztos, hogy nem véletlenül lettek világbajnoki ezüstérmesek. Mi viszont csapategységben jobbak vagyunk, ezért nyerhetünk”.

19.55  – Jó estét és magyar gólokban gazdag vízilabda-élményt kívánok mindenkinek. Az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságon rendkívül fontos meccset játszik ma este Benedek Tibor csapata. A szerbek és a görögök már a 4 közé jutottak, most rajtunk a sor.