Vb-elődöntős a magyar vízilabda-válogatott – visszavágtunk az amerikaiaknak

• 2023. július 25., kedd •
A magyar vízilabda-válogatott az utolsó pillanatig kiélezett meccsen nyert az Egyesült Államok válogatottja ellen.

Negyedszerre sikerült! A magyar férfi vízilabda-válogatott megtörte az amerikaiak elleni hárommeccses negatív sorozatot, és egy utolsó pillanatokig kiélezett mérkőzésen 13:12-re verte az amerikai csapatot a fukuokai vizes vb negyeddöntőjében. A magyar csapat ezzel bejutott a világbajnokság elődöntőjébe, amelyen a spanyol-francia elődöntő győztese ellen ugrik majd vízbe. Az elődöntő mérkőzés nagyon komoly téttel bír, hiszen a világbajnokság két döntőse az olimpiai részvétel jogát is megszerzi - írja a Mandiner.

Kemény mérkőzést vívott az amerikaiak ellen a vízilabda-válogatott, pedig lehetett volna ez egyszerűbb is

A magyar vízilada-válogatott kerete: 1 Lévai Márton (k), 13 Vogel Soma (k), 2 Angyal Dániel, 3 Manhercz Krisztián, 4 Pohl Zoltán, 5 Vámos Márton, 6 Nagy Ádám, 7 Zalánki Gergő, 8 Fekete Gergő, 9 Német Toni, 10 Varga Dénes, 11 Jansik Szilárd, 12 Molnár Erik.

A csapatból ki kell emelni a hatgólos Zalánki Gergő, és az háromgólos Manhercz Krsztián játékát, és persze Vogel Soma kapust, aki nagyon fontos pillanatokban kitűnően védett, többek közt két büntetőt is kiszedett, ezzel sikerült két gólon tartani az amerikai csapatot.

Tényleg nem sokon múlt a győzelem, hiszen az utolsó negyed végén, egy perccel a vége előtt az egyenlítésért támadhatott az amerikai csapat, de ez végül nem jött össze nekik. Pedig lehetett volna könnyebb is a mérkőzés, a magyar csapat többször is háromgólós vezetést ért el. Az első negyed nagyon lendületesre sikerült, Zalánki két-, Molnár és Mandhercz egy-egy góljára az amerikaiak szintén néggyel válaszoltak.

Nem így a második játékrész, amely inkább arról maradt emlékezetes, hogy egy videóbíró által vizsgált esetben négy percre kiállították a vétlen Vámost rendesen arcon vágó Ben Hallockot, az amerikaiak legjobbját, aki ezzel végleg ki is szállt a mérkőzésből. A negyed felénél történt kiállításig egyik csapatnak sem sikerült betalálnia. Ezt követően viszont Zalánki gólt szerzett a megítélt büntetőből, a magyar csapat pedig lendületet vett, és az emberelőnyös helyzetet kihasználva Manherz Krisztián két további találatot jegyzett. Egyet azonban az amerikaiaknak is sikerült begyötörni, 7-5-tel zárult a negyed.

A harmadik negyedben nagyon hajtott az amerikai csapat, Bowen góljával kezdtek zárkózni, sőt, a gólokat ritkán szerző Woodhead távoli lövésével egyenlítettek is, de aztán jött Zalánki Gergő, aki továbbra is kiemelkedett a mezőnyből, és sorozatban három gólt szerzett. 8:7-es állásnál az amerikai csapat egymás után két ötméterest is kapott, de a magyar kapus, Vogel Soma nagyon jól védett, mindkettőt sikerült kiszednie. Ezzel 10:7-tel fordultunk a végjátékra.

Nagy Ádám góljával négygólos előnyre tett szert válogatottunk, és úgy tűnhetett, zsebben a mérkőzés, de az amerikai csapat nem adta fel, és hiába lőttünk gólokat, ők mindig válaszoltak.

Sőt, a mérkőzés vége előtt két perccel egygólosra csökkentették a különbséget, és az utolsó percben emberelőnyből támadhattak, de Bowen szerencsére fölélőtte a lehetőséget.

A magyar válogatottnak még volt ideje egy támadásra, Nagy Zsolt, szövetségi kapitány pedig időt kért, és azt kérte a csapattól, hogy lehetőleg a támadóidő végéig húzzák ki a támadást, hogy az ellenfélnek csak hat másodperce maradjon támadni, ám Zalánki 12 másodperccel a vége előtt ellőtte a labdát, ami fölément, így a fennmaradó másodpercek izgalmasak voltak, de az amerikaiak a végén már nem tudtak gólt szerezni, nyertünk, a vége 13:12.

Nagy Zsolt szövetségi kapitány a hibák ellenére megdicsérte a csapatot, és úgy látta, elsősorban pszichés okok állnak a hiányosságok mögött.

Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd
Forrás: mandiner.hu