SZKKA: Újabb kiütéses győzelem!

hv • 2024. március 18., hétfő •
Újabb, immáron 21. győzelmét aratta az SZKKA női kézilabdacsapata az NB I/B szombati játéknapján. A hőn áhított feljutás tényleg karnyújtásnyira van.

Szombaton délután a debreceni juniorkorú akadémistákból álló DVSC-Schaeffler U19 vendégeként lépett pályára Vida Gergő alakulata. A cél egyértelműen a fantasztikus győzelmi sorozat folytatása volt. Alighanem a hosszú utazás volt az oka, hogy kissé álmosan kezdtek a lányok, ám így is háromgólos előny alakult ki a 8. percre (1:4), amit azonban a hazaiak a 22. percre eltüntettek. (9:9), sőt a 24. percben még a vezetést is átvették (10:9). Mindez szerencsére kérészéletűnek bizonyult, mert a pihenőre már 12:14-es szombathelyi vezetéssel vonultak a csapatok. Az első játékrészben leginkább a támadójáték akadozott. Sok volt a rossz döntés és a technikai hiba is.

Nem tudni, hogy Vida mester mit mondott játékosainak a szünetben, de a második játékrészre sikerült rendezni a sorokat. Pődör Rebekáék nagyon jó szellemben jöttek ki az öltözőből, kiválóan működött a védekezés. Emellett rengeteg labdát szereztek, aminek köszönhetően sikerült könnyű gólokat lőni. A két gárda közt fokozatosan nyílt az olló: 34. perc: 12:17, 39. perc: 14:22, 45. perc: 15:26, 53. perc: 19:33. A végére 16 gólos lett a különbség.

A második játékrészben mutatott kézilabda mellett örömteli, hogy minden játékos lehetőséget kapott. A cívisvárosból elhozott két bajnoki pont és a szezonbeli 21. győzelem után továbbra is magabiztosan vezeti az SZKKA a tabellát. Innen már nem szabad és nem lehet hibázni!

NB I/B, 21. forduló
Debrecen
Hódos Imre Sportcsarnok, 100 néző

DVSC SCHAEFFLER U19 – Szombathelyi KKA 22:38 (12:14)
Játékvezetők: Bab Á.- Bodó Zs.
Kiállítások: 4-4 perc
Hétméteresek: 4/4 illetve 2/2

SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok) – Kazai 5, Pődör B. 1, Szmolek 6, Pődör R. 5, Kulcsár 8, Szeberényi 2, Pálffy 4, Varga N. 2, Balogh P. 3, Böhm 1, Gönczöl 1, Hornyák, Horváth A. Vezetőedző: Vida Gergő
A DVSC - Schaeffler U19 legeredményesebb gólszerzője: Fodor V. 6.