SZKKA: már csak négy győzelemre az NB I.-től!

hv • 2024. március 25., hétfő •
Egy percig sem volt kétséges az SZKKA sikere a szombati PEAC elleni bajnoki kézilabda-mérkőzésen. Pődör Rebekáék ellentmondást nem tűrő, kiváló játékkal arattak fölényes győzelmet a baranyai egyetemisták felett.

A szezonbeli 22. győzelmére készülő SZKKA az első pillanatoktól kezdve igazi esélyesként lépett fel. Még 5 perc sem telt el a meccsből, amikor már 4:0-ra vezettek. Időt is kért Papp László, a vendégek mestere, de ez sem használt a pécsieknek. Kazai Anitáék szemernyit sem lassítottak, a 15. percben már 10:3 volt az állás. Feltűnően sok volt a szombathelyi labdaszerzés, amiből jöttek a gyors támadások és gólok.  A bennmaradásért küzdő PEAC nem tudott különösebb ellenállást tanúsítani, így nem meglepő, hogy kilencgólos SZKKA-előnnyel (20:11) vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második játékrész úgy folytatódott, mint ahogyan az első befejeződött. A fordulás után Szmolek Apollónia rögtön betalált, így meglett a „tíz közte”. A meccs eldőlt, de Vida Gergő lányai nagy kedvvel játszottak továbbra is. A szépszámú szurkolósereg szebbnél szebb megoldásoknak tapsolhatott. Egyre nagyobbra nyílt az olló a két gárda közt (38. perc: 30:13). A hátralévő időben többször is közel voltak Pődör Blankáék a húszgólos vezetéshez , de a becsülettel küzdő, ám szerény tudású pécsiek némileg kozmetikázni tudtak az eredményen. A vége így is újabb kiütéses hazai győzelem lett. Folytatódik tehát a csodálatos sorozat. Ez pedig azt jelenti, hogy a matematikailag is biztos feljutáshoz már csak négy meccset kell megnyernie az SZKKA-nak!