Ragyogó teljesítménnyel vették a portugál akadályt a vasi karatékák

• 2023. október 25., szerda •
A hétvégén Portugáliában, Sesimbrában, került megrendezésre a Goju-ryu karate Európa-bajnokság. Megyénket a „Leo” Karate-do SE képviselte két fővel.

A verseny rangját jelzi, hogy megtisztelték jelenlétükkel a stílus világ- és európai vezetői. Seiichi Fujiwara 8. danos mester (stílusvezető), Vassie Naidoo 8. danos mester, az amerikai vezető, Rastislav Mráz 8. danos mester európai alelnök, Gurmith Singh 7. danos mester, az angol vezető, Abel Fiugeiredo 7. danos mester európai alelnök, és dr. Gila Pál 7. danos mester, európai alelnök.

A rangos versenyen Molnár Csenge a kadett (14-15 év) korcsoportban indult - tájékoztatott Gál Róbert edző. Az első versenyszám a kata (formagyakorlat) volt. Csenge ragyogó teljesítménnyel a dobogó második fokára állhatott. Ezután következett a kumite (küzdelem). Csenge itt is mindent beleadott, a döntőig jutott, de a jóval több versenytapasztalattal rendelkező ellenfelével szemben hősies küzdelemben alulmaradt, így ismét egy ezüstéremmel gazdagodott.

Molnár István a veterán kategóriában formagyakorlatban tette próbára tudását. A rendkívül erős mezőnyben a combsérüléssel küzdő István kiadta magából a maximumot, és csak két tized ponttal maradva le a dobogóról, az ötödik helyen zárt. Gál Róbert vezetőedző szerint, ha nincs a sérülés, akkor biztos lett volna a dobogó, de talán még a második hely is.

Összességében két második és egy ötödik helyezés ragyogó eredmény a két versenyzőtől.

A képen balról jobbra Gál Róbert edző, Molnár Csenge és Molnár István.