Parádés őszt zárt az SZKKA: 13-ból 13!

hv • 2023. december 18., hétfő •
Ahogyan az előzetesen várható is volt, hatalmas csatát, remek mérkőzést hozott az Érd-SZKKA csúcsrangadó. A szünetre még döntetlennel fordultak a csapatok, de a végén a szombathelyiek örülhettek, mert négy góllal múlták felül egyik legnagyobb riválisukat. Pődör Rebekáék tehát mind a 13 eddigi mérkőzésüket megnyerve az élen várják a jövő évi folytatást.

A 2023-as évet a tabellát vezető Vida-tanítványok a szintén feljutásra pályázó, tavaly még NB I.-es Érd otthonában zárták. A tét rányomta bélyegét az SZKKA teljesítményére. Igencsak dadogós játékkal indult a derbi, a kapkodás pedig azt eredményezte, hogy a 8. percben 6:2-re vezettek Simics Judit lányai. Nem csoda, hogy időt is kért Vida Gergő vezetőedző.

Ez pedig használt, a mesternek sikerült felráznia a gárdát.

Az első negyedóra végére ki is egyenlítettek Kazai Aniték! (15. perc: 9:9) Természetesen időt kértek az érdiek is, de az SZKKA-t a rövid szünet sem zökkentette ki. Rendkívül izgalmasan alakult a félidő hajrája. Előbb a kitűnően játszó Pődör Rebeka vezérletével fordítottak a lányok, a 20. percben már kettővel vezettek.(12:14). A hátralévő tíz percben sem volt fordulatokban hiány, a szünetre egyenlített az Érd. 19:19-cel vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrészt már sokkal okosabban kezdte az SZKKA. Pődör Blanka pedig futószalagon szállította a gólokat, sikerült is ellépni három találattal. (40. perc: 23:26) Jött az újabb hazai időkérés, az Érd nem adta könnyen a bőrét. Vida Gergő is időkéréssel próbálta megtörni a hazaiak lendületét. Óriási csata dúlt a parketten,

minden egyes gólért és kivédekezett támadásért alaposan meg kellett küzdeni.

Tíz perccel a vége előtt sikerült ismét három gólra növelni az előnyt (50. perc: 27:30)
A meccs hajrája pedig krimibe illőre sikerült! Előbb az Érd feljött -1 gólra (30:31), de a lányoknak a helyén volt a szívük!  Nagyon akarták a sikert, ami nem is maradt el. A végül 38:34-es SZKKA-győzelemmel bizonyították, hogy nem véletlenül vezetik veretlenül a bajnokságot. Most jöhet a jól megérdemelt pihenő, a hasonló folytatás pedig januárban!