Ötgólos hátrányból fordítva nyerte a csúcsrangadót az SZKKA

hv • 2024. január 29., hétfő •
A várakozásoknak megfelelően hatalmas csatát, végsőkig kiélezett küzdelmet hozott a női kézilabda NB I/B csúcsrangadója. A tabellán 2. helyen álló házigazda Esztergom és a listavezető SZKKA derbijét az utolsó percekben nyerték meg a szombathelyi lányok.

Zsúfolásig megtelt a Suzuki Aréna szombaton Esztergomban. A mezőny két élcsapatának csatája már előzetesen is magas színvonalú és izgalmas mérkőzést ígért. Nos, a szurkolóknak nem is kellett csalatkozniuk, mert a meccsen minden volt, ami egy ilyen találkozóhoz illik.
Az SZKKA-t elkísérő, a vendégszektort csordulásig megtöltő szombathelyi drukkerek számára rémálomszerűen indult a mérkőzés. A kevésbé koncentráló SZKKA előtt sorra maradtak ki a helyzetek, amit kíméletlenül megbüntettek a hazaiak. A 8. percben már 5:1 volt az állás, gyorsan időt is kért Vida Gergő vezetőedző. Úgy tűnt, hogy ez sem segít Pődör Rebekáékon, hiszen a 14. percre már 5 gólosra duzzadt az esztergomi előny (8:3.) Azután szép lassan beindult a gépezet, ahogyan mondani szokás, Kazai Anitáék megérkezek a meccsbe. A 22. percben Pődör Rebeka találatával kettőre zárkóztak fel a lányok (8:6), ki is kérték idejüket a hazaiak. Innen egyelőre nem sikerült tovább zárkózni, a szünetig nagyjából felváltva estek a találatok. A Vitézek így háromgólos előnnyel vonulhattak pihenőre (11:8).

A második félidő sem indult jobban, a 34. percre ismét ötgólos lett a hátrány (14:9). Láthatóan támadásban szenvedett a gárda, és sok technikai hiba is becsúszott. A 3-5 gólos különbség egészen a 46. percig folyamatos volt (18:13. Szerencsére Vida mester lányai nem adták fel, szinte varázsütésre, főnixmadárként támadtak fel. Kettőzött akarattal folyamatosan dolgozták le a hátrányukat. Az 50. percre – egy 5:0-s szériát produkálva - már egált mutatott az eredményjelző (18:18).

A kiélezett hajrában, az utolsó tíz percben mindkét, remekül küzdő gárda mozgósította erőtartalékait. Fej fej mellett haladtak a csapatok. Az 58. percben az első perc után másodszor Pődör Blanka góljával ismét az SZKKA-nál volt az előny ( 21:22).  Az utolsó két percre még maradt egy gyors gólváltás, szerencsére. Kulcsár Dorka találatára már nem jött esztergomi válasz! Ez pedig azt jelentette, hogy hihetetlen fordítást bemutatva az SZKKA megnyerte a csúcsrangadót! Így most már hat ponttal vezetik a tabellát, és óriási lépést tettek az NB I-be való feljutás felé!