Öt országból több, mint félszázan versenyeztek a XXII. Halmay Kupán

mc • 2023. augusztus 15., kedd •
Öt országból több mint félszáz indulóval remek hangulatban rendezték meg szombaton Bükfürdőn a 22. Halmay Kupa amatőr úszóversenyt.
Öt országból több, mint félszázan versenyeztek a  XXII. Halmay Kupán

Az 1904.évi St.Louis-i olimpiai játékokon két aranyérmet szerző névadójára  immár 22-szer  emlékezett  amatőrök  rendezett úszóversennyel a Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület.  A kiváló időben nagyszerű versenyek zajlottak négy kategóriában. Szlovákiából, Csehországból, Németországból, Ausztriából is voltak nevezők, így valóban nemzetközi volt a viadal. Mint a korábbi években, úgy most is, Halmay Zoltán szülőfalujából, a Pozsonytól 30 kilométerre fekvő Magasfaluból egy negyvenfős delegáció érkezett két korábbi és a hivatalban lévő polgármester vezetésével. Utóbbi, Andrej Dvoran meg is mérettette magát, sőt döntőbe is jutott.

A kupa egyébként Halmay egyik győztes távján, 50 yardon (45,72 m) mérték össze tudásukat az indulók. A férfiak mezőnyében a szombathelyi Dobre Norbert győzött, immár 15. alkalommal. A második helyen a cseh Martin Koutnik, míg a harmadikon a sikátori Printz Ákos ért célba. A hölgyek versenyében igazi testvérharcot láthatott a szépszámú fürdőközönség. két miskolci lány küzdött a győzelemért, ezúttal Halasi Lili előzte meg mindössze egy századdal!!! testvérét, Halasi Nórát. A dobogó harmadik fokára a gyenesdiási Aouich Meryem álhatott. A 14 éven aluliak mezőnyében a lányoknál a táplánszentkereszti Petrik Léna nyert a szlovákiai Aneta Miškolciová valamint a rostocki Helena Westfahl előtt. A fiúk mezőnyében kettős gyöngyösi siker született Tari Áron ért elsőként a célba, öccse Ádám előtt, a bronzérmes itt a sikátori Fejes Zsigmond lett.

A barátságos, jó hangulatú kupa az ünnepélyes díjkiosztóval zárult.