Őrült hangulat, ötszáz induló a 39. Vasi Vasember triatlonversenyen

vaol.hu • 2023. július 09., vasárnap •
A férfiaknál a a Veszprémi Egyetemi Sport Club sportolója, Badar Gergő, a nőknél Koronika Judit, a Százhalombattai Vuk SE versenyzője nyerte a 39. Vasi Vasembert.

Két órával a Vasi Vasember rajtja előtt már tele volt gépkocsival az emlékmű melletti parkoló – igaz, a versenyre érkező triatlonisták ekkor még csak szállingóztak a Csónakázótó felé - számolt be a versenyről a vaol.hu. A 39. Vasi Vasember triatlonversenyen az indulók először 1500 métert úsztak a Csónakázótóban, majd 40 kilométert kerékpároztak a Kenderesi u.–Bartók B. krt.–Rohonci út–Magyar László út–Kálvária út–Jókai út–Külső Nárai utca–Nárai–Pornóapáti–Horvátlövő–Vaskeresztes–Felsőcsatár–Narda–Bucsu–Szombathely, Dolgozók útja–Kenderesi utca távon, végül pedig 10 kilométert futottak a versenyközpont–Kenderesi utca–Bartók B. krt.–Árpád u.–Múzeumfalu–Kenderesi u.–versenyközpont útvonalon – ezt a távot négyszer tették meg.

A rajt előtt fél órával már megteltek a Csónakázótó melletti füves területek, a hangszórókból szólt a zene, kinyitott egy-két büfé is, miközben mindenütt fürdőnadrágos, úszódresszes férfiak és nők készülődtek. Az embernek olyan érzése volt, mintha egy balatoni strand előtt lenne. Ám az indulók bokájára rögzített időmérő chip, valamint a karjukra vagy combjukra írt rajtszám egyértelművé tette: itt bizony nem strandolás, hanem kőkemény triatlonverseny következik.

A levegő 25, a víz pedig 22 Celsius-fokos volt ekkor. Összesen közel 500-an neveztek a viadalra, az indulók nagyjából egyharmada volt vasi, a többiek az ország többi részéről érkeztek és külföldi sportolók is ellátogattak Szombathelyre. A legnagyobb számban rajthoz álló vasi együttes tagjai, a Vasi Triatlon SE sportolói a rajt előtt egy közös csapatképre is összeálltak. A rajt előtt dr.  Varjú Gábor, a Vasi Triatlon SE kerekesszékbe kényszerült sportolója elmondta:

– Nagyon jó újra látni a régi sporttársakat, komolyan gondolkozom azon, hogy parasportolóként jövőre elinduljak. Annyira tetszik a hangulat, a verseny – mondta dr. Varjú Gábor. – Mindenkinek minden jót kívánok!

A rajtot jelző kürtöt Horváth Attila, Szombathely alpolgármestere nyomta meg, először a férfiak ugrottak vízbe, majd negyedóra múlva a szenior férfiak és a váltók, aztán újabb negyedóa elteltével a hölgyek is elkezdték a Vasi Vasembert. A férfiak abszolút versenyét Badar Gergő nyerte 1:51:01-es idővel, a legjobb vasi Zsódér Zsolt (Vasi Triatlon SE) 2:11:38-cal a 9. lett. A nőknél Koronika Judit (Százhalombattai Vuk SE) nyert (2:13:06), a legjobb vasi Vörös Petra (Vasi Triatlon SE) a 11. helyen ért célba 2:41:32-es idővel.