Óriási győzelmet aratott a horvátok ellen, és csoportelsőként jutott tovább a vb-n a magyar vízilabda-válogatott (videó)

• 2023. július 20., csütörtök •
A magyar csapat 12:10-re győzte le a horvát válogatottat,és megnyerte csoportját. Olimpiai kvótát azonban csak a két döntős vízilabda-válogatott szerez, úgyhogy van miért küzdeni.

Nagy jelentőségű győzelmet aratott szerdán hajnalban a fukuokai olimpiai kvalifikációs világbajnokságon a magyar vízilabda-válogatott a horvátok ellen. A mieink 12:10-re nyertek, és ezzel visszavágtak a tavalyi spliti Európa-bajnokság döntőjében a szomszédoktól elszenvedett vereségért. Időközben kiderült, hogy a japánok 20-9-re megverték az utolsó pillanatban a brazilok helyett beugró argentin válogatottat, akik ellen pénteken a magyar válogatott szinte biztosan nyerni fog, ám ettől függetlenül is csoportelső lesz a nemzeti együttes - írja a Mandiner.

Ez azt jelenti, hogy vízilabda-válogatottunk közvetlenül a negyeddöntőbe jut, ahol az A vagy a B csoport győztese lesz az ellenfele, azaz jelen állás szerint az USA, vagy Olaszország ellen kell majd továbbjutnunk az elődöntőbe, és lehetőleg döntőbe, hiszen a két legjobb csapat kvalifikálja magát a párizsi  olimpiára.

A magyar válogatott kiválóan, igazi csapatként játszott a horvátok ellen, a mérkőzésen kilenc játékosunk is gólt szerzett

Az eredmény részletei: Magyarország–Horvátország 12–10 (3–1, 2–2, 3–3, 4–4)
gólszerzők: Zalánki 3, Vámos 2, Német, Angyal, Nagy Á., Jansik Sz., Varga Dé., Fekete, Pohl 1-1, illetve Harkov, Bukic, Buric 2-2, Zuvela, Marinic-Kragic, Krzic, Vukicevic 1-1

Pedig a világbajnokságokon az utóbbi időben a horvátok voltak a jobbak: 2017-ben a margitszigeti döntőben 8–6-ra nyertek , 2019-ben Kvangdzsuban pedig 10–7-re győzték la a magyar férfi pólósokat a bronzéremért. A 2021-es tokiói olimpia negyeddöntőjében azonban már 15–11-re nyert a magyar válogatott. A tavalyi horvátországi Eb döntőjében viszont 10–9-re ismét szomszédaink győztek. A magyar és a horvát válogatott legutóbbi mérkőzésén, a zágrábi világkupa-selejtezőben 13–10-re ismét mi nyertük.

Az M4 tudósítása szerint jól indult a mérkőzés , rögtön az első támadásunkból gól született, Zalánki révén. A horvátoknak azonban nem nem sikerült azonnal viszonozni a találatot, még a harmadik előnyükből sem tudtak gólt szerezni. Vámos Márton góljára már válaszolt a horvát csapat is, de a negyed végén ismét betaláltunk Német Toni révén. A második negyedben jól védekezett a magyar csapat, a horvátok a játékrész feléig nem is tudtak gólt szerezni. Mi viszont igen, Angyal Dániel egy tökéletesen kidolgozott helyzetből szerzett szép gólt.

A horvátok időt kértek, de Zalánki blokkjának köszönhetően továbbra sem sikerült belőniük az emberelőnyüket. Végül az orosz Harkov mezőnygóljával és egy  ötméteressel zárkóztak, de a végén ismét mi találtunk be, Nagy Ádám az utolsó másodpercekben lőtte ki a felső sarkot.

Ezt követően sajnos nem sikerült emberelőnyből gólt szerezni, de azonos létszámnál Jansik betalált. A horvátok hiába válaszoltak azonnal, újabb fórunkból Varga Dénes már gólt lőtt. Vogel kiváló védéseket mutatott be, de Harkov sajnos ismét beköszönt, és egy emberelőnyüket is gólra váltották. A negyed végét azonban megint a magyar csapat zárta góllal, Fekete Gergő pattintásával 8:6 volt az eredményjelzőn a végső nyolc perc előtt.

Az utolsó negyedet Pohl emberelőnyből lőtt góljával kezdtük, majd Vámos volt ismét eredményes egy lefordulásból, ezzel gyakorlatilag eldöntve a mérkőzést. A horvátok még kétszer is feljöttek egy gólra, de Zalánki mindkét alkalommal válaszolt, a másodikkal beállítva a végeredményt.

A mérkőzés végén Vámos Márton, Nagy Ádám és Varga Zsolt, szövetségi kapitány beszélt arról, milyenek élték meg a játékot, és mire számítanak a világbajnokság további részében:

Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd
Forrás: mandiner.hu