Újabb sajnálatos vereség: Falco - PVSK 68-72

Szita Róbert helyszíni tudósítása - Fotó: Tóth Arnold • 2016. április 23., szombat •
Sorsdöntő meccset játszott ma este a sárga-fekete csapat. Ha győztek volna Váradi Benedekék, akkor sem biztos, hogy bejutottak volna az 1-8. helyet eldöntő rájátszásba. Felesleges már számolgatni, nagyon hamar véget ért a szezon a szombathelyieknek.

Falco KC Szombatehely - PVSK-PANNONPOWER 68-72 (11-19, 18-14, 16-15, 23-24)
Szombathely, Aréna Savaria
V: Cziffra Csaba, Vida Béla, Hervay Tibor (Gencsev Plámen)

4. negyed: a sárga-feketék jobban kezdték a negyedet, 0-0 után 50-50-nél lett újra döntetlen az állás. Lekli feltámadt, már 12 pontos és 54-53-nál első alkalommal vezet a Falco. Sajnos egy tripla után megint a PVSK vezet, 54-56 és már csak 5 perc van vissza. Thomas és Relphorde pontjaival megint itt az előny, 61-58. Csirke Ferenc időt kért azonnal. jókor kért időt, a PVSK megrázta magát, 61-62. A vége megint a vendégeké volt, 68-72.

3. negyed: továbbra is nagyon sok hibával játszik a Falco, de a pécsiek sem jobbak, mindkét oldalon rengeteg cserével kísérleteznek az edzők, de hiába. 16-15-tel miánk a negyed, de még mindig 3 pont a vendégek fölénye, 45-48.

2. negyed: minden ott folytatódott, ahol az első 10 perc után abbamaradt, jobb a PVSK, már az előny nem nőtt, a játékrész felénél 17-24 az állás. Thomas pontjaival lépett közelebb a Falco, 20-24. A pépcsiek 3 perccel a félidő előtt időt kértek, 22-26-os állásnál történt mindez. A végén közelebb zárkóztak a hazaiak, 29-33-mal mennek szünetre a csapatok.

1. negyed: a feldobás után a Falco hozta el a labdát, mégis Nelson szerezte az első pontokat, 0-2. Az első sárga-fekete kosarat több mint 2 perc után wright szerezte, 2-6. Ellépett a PVSK, de Lekli büntetőivel zárkózott a Falco, 9-12. Nem játszik jól a Falco, 11-19 oda.

A meccs előtt átadták a Horváth Zoltán-díjat Bognár Kristófnak, majd egyperces néma tiszteletadással adóztak Szarka Zoltán emlékének.

17.55 - Már zajlik a csapatok bemutatása, nagyon fogadkoznak a sárga-feketék.

Falco: Thomas - Váradi - Burgess - Relphorde - Wright

PVSK: Walker - Nelson - Bíró - Budimir - Horti.

A meccsre ingyenes a belépés, ennek ellenére sem vagyunk sokan.

17.45 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánunk minden kedves olvasónknak. Sorsdöntő meccs következik, ma kiderül, folytathatja-e a Falco a bajnokságot vagy véget ér a 2015/2016-os szezon.