Jó formában voltak a szombathelyi "Leo" karatékák a hétvégén

• 2023. december 11., hétfő •
Ajkán rendezték a 2. WKF Sun-Dome kupa karateversenyt a hétvégén, ahol megyénket a „Leo” Karate-do egyesület képviselte. A fiatalok két aranyat is hazahoztak.
Jó formában voltak a szombathelyi Leo karatékák a hétvégén

Az eseményen 16 klub 274 nevezéssel indult. A versenyen Somogyi Laura nemcsak versenyzőként vett részt, hanem testvérével, Dáviddal együtt edzőként is segítették Gál Róbert munkáját - tájékoztatott a klub.

A lányoknál a 6-7 éveseknél Varga Sarolta tette próbára tudását. Formagyakorlatban nem talált legyőzőre, így méltán foglalhatta el a dobogó legfelső fokát. Küzdelemben eggyel nagyobb korosztályban, a 8-9 évesekkel indult, és a harmadik helyen végzett.

10-11 éves korcsoport „C” kategóriában Németh Anna és Varga Boróka indult. Formagyakorlatban Boróka az első helyet szerezte meg, míg Anna a harmadik helyen végzett. Küzdelemben Anna a -38 kg-os súlycsoportban szintén harmadikként zárt. Boróka a +38 kg-ban indult, és ő is a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Szintén a 10-11 éveseknél „C” kategóriában Németh Máté indult. Máté mind formagyakorlatban, mind küzdelemben a második helyen zárt. Paksa Csenge a 10-11 éves „B” kategóriában indult: küzdelemben is, formagyakorlatban is ezüstérmet szerzett.

A 15 éves kadett korcsoportban Paksa Botond indult. Botondnak formagyakorlatban nem sikerült az éremszerzés, küzdelemben viszont a dobogó második fokára állhatott. A felnőtteknél Somogyi Laura csak formagyakorlatban indult, ahol a harmadik helyet szerezte meg.

A „Leo” mérlege az év utolsó versenyén 2 arany, 5 ezüst, és 5 bronzérem.